0

اخبار مجلس

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

هنوز برای شناساندن شخصیت شهید مدرس به تلاش بیشتری نیاز است
جمعه 10 آذر 1391  3:20 PM

مشهد - نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: برای شناساندن شخصیت شهید آیت الله سیدحسن مدرس به جامعه و نسل جوان هنوز به تلاش بیشتری نیاز است.

ˈمحمد رضا باهنرˈ روز جمعه در مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس در محل آرامگاه این شهید در کاشمر افزود: نداشتن طمع به دنیا، عدم ترس، خلوص و تکیه بر مردم از مشخصه های شهید مدرس بود که باید بیش از پیش ابعاد شخصیتی این شهید تبیین شود.

وی با بیان اینکه امام راحل تاکید داشتند نمایندگانی همچون مدرس به مجلس راه یابند گفت: این بدین منظور نبود که مثل مدرس به دعوا با دولت و نظام بپردازیم

بلکه مجلس در قانون اساسی ما نمونه پهن شده دموکراسی و رییس جمهوری متراکم رای مردم است.

نلیب رییس مجلس با اشاره به فلسفه سیاسی شهید مدرس افزود: ایشان این فلسفه را از مراجع اسلام، قرآن، احادیث و سیره ائمه(ع) اقتباس کرده بود و به عنوان یک مسلمان مومن و اندیشمند آن را اجرا می کرد.

باهنر ادامه داد: زلزله عظیمی به نام انقلاب اسلامی که امام خمینی(ره) در آخر قرن بیستم ایجاد کرد و موج آن امروز تمام دنیا را فرا گرفته است به این دلیل رخ داد که امام راحل تحت تاثیر اندیشه های شهید مدرس قرار داشتند.

وی گفت: بر این اساس امام راحل تاکید داشتند که هیچ حکم اسلام غیرسیاسی نیست و اسلام همه احکامش سیاسی است.

باهنر به دهم آذر روز شهادت شهید مدرس که به نام ˈروز مجلسˈ نامگذاری شده اشاره و بیان کرد: هم اینک قوانین ما تا رسیدن به نقطه کامل اسلامی و دینی فاصله دارد و فقط توانسته ایم قوانینی وضع کنیم که مغایر با شرع نباشد.

وی در ادامه، بر ضرورت هم اندیشی و همراهی قوا برای پیشرفت کشور تاکید و بیان کرد: رمز پیروزی انقلاب ما وحدت کلمه و یکپارچگی مردم و اتحاد ناگسستنی با امام و رهبری است که باید همچنان آن را حفظ کنیم.

او اظهارداشت: این هم اندیشی و همدلی باعث شده تا از شهریور ماه شاهد باشیم که با کمک مجلس و همکاری دولت از تشنجات بازار کاسته شده و بسیاری از مشکلات جامعه حل شده است.

باهنر افزود: بیش از 30 سال است که دشمنان داخلی و خارجی از هر توطئه ای علیه انقلاب دست برنداشته اند و اکنون نیز با تحریمها به این توطئه ها ادامه می دهند.

وی اظهارداشت: هر چند مشکلات اقتصادی، تورم و بیکاری بی تأثیر از تحریم دشمنان نیست اما در میزان تأثیر آن نیز نباید غلو کرد بلکه باید تحریمها را به عنوان سکوی پرش قرار دهیم و برای دستیابی به آرمانهای خود تلاش کنیم.

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بخواهیم مشکلات کشور را به گردن تحریمها بیاندازیم درست نیست و دشمن را بزرگ و قدرتمند فرض کرده ایم.

وی افزود: امروز با حمایت همه جانبه مردم مسلمان ایران از مقام معظم رهبری شاهد به ثمر نشستن شکوفه های درخت تنومند انقلاب هستیم و نتایج آن را در کشورهای اسلامی می بینیم.

باهنر در این زمینه به پیروزیهای مردم غزه اشاره و بیان کرد: گرچه بچه های لبنان و غزه فرزندان ایران نیستند ولی همه می دانند این افراد فرزندان و شاگردان امام راحل هستند که نمونه بارز آن سیدحسن نصرالله یکی از شاگردان شجاع و امام راحل و مقام معظم رهبری است.

وی اظهارداشت: دشمنان، ایران اسلامی را متهم به فرستادن سرباز به کشورهای دیگر می کنند در حالی که ما هیچگاه سربازی به جایی نمی فرستیم بلکه دین باوری، اسلام خواهی و باورهای دینی عمیق است که این موج را در دنیا ایجاد کرده است.

http://irna.ir/fa/News/80435423

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم زبی آبی  ،  ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

                          صــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها