0

اخبار مجلس

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

نمایندگان مجلس آماده اند در کنار مردم فلسطین در غزه با صهیونیست ها مقابله کنند
چهارشنبه 1 آذر 1391  1:09 PM

تهران- رییس مجلس شورای اسلامی از آمادگی نمایندگان مجلس برای اعزام به شهر غزه خبر داد و گفت: منتخبان ملت ایران آماده هستند در کنار مردم فلسطین با رژیم صهیونیستی مقابله کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نمایندگان امروز - چهارشنبه - پس از پایان جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در حمایت از مردم مظلوم غزه راهپیمایی کردند و پس از آن در مقابل مقبره الشهدا در محوطه ساختمان بهارستان تجمع کردند.

ˈعلی لاریجانیˈ در این مراسم در حمایت از مردم غزه اظهار داشت: ما در این راهپیمایی تاکید می کنیم که در سخت ترین شرایط نیز در کنار ملت فلسطین خواهیم بود.

وی درمورد انگیزه های رژیم صهیونیستی در حمله به نوار غزه گفت: حرف های مختلفی در این مورد گفته می شود اما یک نکته مشترک وجود دارد مبنی بر این که این رژیم با یک اشتباه محاسباتی وارد این جهنم شده است.

رییس مجلس تصریح کرد: تصور آنها این بود که پس از حوادث اخیر منطقه که منجر به انزوای رژیم صهیونیستی شده است آنها می توانند با حمله به نوار غزه ضمن ضربه زدن به جنبش مقاومت از انزوا نیز خارج شوند.

لاریجانی یادآور شد: اما رزمندگان فلسطینی که تفکر مجاهدت را از زندگی عاشورایی امام حسین (ع) اخذ کرده اند و با الگو گرفتن از رفتار ملت ایران در انقلاب اسلامی با سلاح هایی که می توانستند دشمن را از خواب بیدار کنند به دفاع از خود پرداختند.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سلاح ها و موشک های مجاهدان پاسخ روشنی به ددمنشی رژیم صهیونیستی بود.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی با پاسخ های قوی مقاومت به سراشیبی سقوط نزدیک خواهد شد و در این تردید نکنید که این رژیم در این ماجراجویی دچار خسران جدی خواهد شد.

لاریجانی اعلام کرد که مجلس شورای اسلامی از ملت فلسطین و جنبش حماس دفاع می کند و از این که در سخت ترین شرایط از ملت فلسطین دفاع کرده است، افتخار می کند.

وی افزود: ما اعلام می کنیم که کمک های ما به فلسطین هم جنبه مادی و هم جنبه نظامی داشته است.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به دولت های عربی گفت: کشورهای عربی که نگران وضع فلسطین هستند و مرتب نشست برگزار می کنند باید یک تکانی بخورند و کمک واقعی به ملت مظلوم فلسطین ارایه کنند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: ملت فلسطین امروز به سخنرانی و نشست احتیاج ندارد بلکه نیازمند حمایت واقعی است.

وی ادامه داد: اگر می خواهید سرافراز باشید باید به ملت فلسطین کمک نظامی کنید.

رییس مجلس با اشاره به حضور رییس دفتر حافظ منافع مصر در ایران این راهپیمایی اظهارداشت: با رییس دفتر حافظ منافع مصر در این مورد ملاقاتی داشتیم و در اینجا از وی می خواهیم که برای اعزام همه نمایندگان به غزه روادید صادر کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن حمایت از مردم مظلوم غزه یک صدا شعار ˈمرگ بر اسرائیلˈ سردادند.

http://irna.ir/fa/News/80425326

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم زبی آبی  ،  ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

                          صــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تشکرات از این پست
pirint3
دسترسی سریع به انجمن ها