0

اخبار مجلس

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:خبر های مجلس
یک شنبه 30 مهر 1391  6:39 PM

تصویب طرح سرباز قهرمان در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

 

 

نقوی حسینی گفت: در جلسه امروز کمیسیون طرح "سرباز قهرمان" با حضور نمایندگان ستاد کل و مرکز پژوهش ها مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب رسید. در طرح " سرباز قهرمان" پیش بینی شده است که نفرات اول تا سوم المپیک و قهرمانان اول مسابقات آسیایی پس از طی آموزش نظامی از انجام خدمت ضرورت معاف شوند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تصویب کلیات طرح" سرباز قهرمان" در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش مهر، مهمانپرست سخنگوی وزارت خارجه امروز یکشنبه میهمان جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مهمانپرست سخنگوی وزارت خارجه در این جلسه آخرین تحولات مسائل اصلی سیاست خارجی از جمله بحران سوریه، مذاکرات 1+5 ، روابط ایران - مصر ، روابط ایران - عربستان سعودی، روابط ایران - کشورهای حوزه خلیج فارس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نقوی حسینی گفت: در جلسه امروز کمیسیون طرح "سرباز قهرمان" با حضور نمایندگان ستاد کل و مرکز پژوهش ها مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب رسید.

همچنین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حادثه تاسف بار تصادف اتوبوس دانش آموزان که منجر به از دست دادن جان جمعی از دانش آموزان شد را به خانواده های محترم آنان تسلیت گفت و اعلام کرد که مطابق ماموریتی که از طرف رئیس مجلس به عهده کمیسیون گذاشته شد موضوع را به طور جدی پیگیری خواهند کرد.

بعد از جلسه، کمیته های سه گانه تشکیل جلسه دادند.

در طرح " سرباز قهرمان" پیش بینی شده است که نفرات اول تا سوم المپیک و قهرمانان اول مسابقات آسیایی پس از طی آموزش نظامی از انجام خدمت ضرورت معاف شوند.

در این طرح همچنین در خصوص اشتغال این قهرمانان نیز تمهیداتی در نظر گرفته شده است که براساس آن به وزارت ورزش و جوانان و سایر وزارتخانه ها تکلیف شدند تا این قهرمانان را استخدام کنند.
 
یک فوریت این طرح در 8 مردادماه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده ست.

 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
تشکرات از این پست
saeid63 pirint3
دسترسی سریع به انجمن ها