0

پيام ورزشكاران پارالمپيك

 
alifakhraei
alifakhraei
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1390 
تعداد پست ها : 1329

پاسخ به:پيام ورزشكاران پارالمپيك
شنبه 11 شهریور 1391  12:49 PM

ميدان انساني، نه آوردگاه گلادياتوري

هر چند كارهاي خلق‌الساعه ورزشكاران در بازي‌هاي پارالمپيك هر بيننده‌اي را شگفت‌زده كرده و به وجد مي‌آورد و ثبت ركوردهاي جالب توجه و حركات تكنيكي آنها گاه تا مرز ورزشكاران سالم نيز پيش مي‌رود، اما باور اين مطلب سخت است كه اينجا ورزش و مدال‌آوري در درجه دوم اهميت قرار دارد.

البته اين به معني بي‌ارزش بودن افتخارآفريني اين ورزشكاران براي كشورهايشان نيست. آنچه بيش از هر چيز ديگري در پارالمپيك لندن جلب توجه مي‌كند، حس نوع‌دوستي است كه بر مجموعه هشت سالن اكسل و ورزشگاه المپيك پارك لندن حكمفرماست.

جايي كه تا پيش از مراسم افتتاحيه از مجموع بيش از دو و نيم ميليون بليت مسابقات رشته‌هاي مختلف دو ميليون و 400 هزار بليت پيش‌فروش شده بود تا استقبال جالب توجهي از رويدادهاي رشته‌هاي مختلف به عمل آيد.

تماشاگراني كه نه براي تشويق ورزشكاران و تيم‌هاي برنده كه براي دلگرمي و روحيه دادن به معلولان در سالن‌ها حاضر مي‌شوند و بازنده‌هاي ميدان ورزش را چنان فاتحان قله قهرماني تشويق مي‌كنند تا نشان دهند اينجا آوردگاه گلادياتوري نيست؛ بلكه ميداني انساني است، يعني همان چيزي كه منشور المپيك آن را به قانوني بين‌المللي براي ورزش همه كشورهاي دنيا بدل ساخته و فدراسيون‌هاي پرنفوذي چون فيفا تعبير بازي جوانمردانه را براي آن به كار مي‌برند.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها