0

1400 کیلوگرم انواع مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد کشف شد

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

1400 کیلوگرم انواع مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد کشف شد
سه شنبه 7 شهریور 1391  4:43 AM

 

  فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک‌هزار و 400 کیلوگرم انواع مواد مخدر در نقاط مختلف استان کشف و ضبط شد.

 

خبرگزاری فارس: 1400 کیلوگرم انواع مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد کشف شد

 

علیرضا عادلی ظهر امروز در حاشیه دیدار با فرماندار گچساران در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار کرد: نیروی انتظامی در چارچوب وظایف و اختیارهای قانونی خود برای جلوگیری از توزیع و مصرف مواد مخدر اقدامات ویژه‌ای انجام می‌دهد.

18 باند قاچاق مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد متلاشی‌ شد

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 544 نفر در استان به دلیل جرایم مربوط به مواد مخدر دستگیر شدند، از مردم خواست تا در زمینه برخورد با متخلفان بیش از پیش با نیروی انتظامی همکاری داشته باشند.

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: با تلاش مأموران نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در همین مدت 18 باند قاچاق مواد مخدر در استان متلاشی شده است.

عادلی با اشاره به خطرات مواد مخدر به ویژه مواد مخدر صنعتی تصریح کرد: به همراه تغییر مواد مخدر از حالت سنتی به صنعتی، آسیب‌های جدی این مواد برای جوانان تغییر کرده و خانواده‌ها و جوانان باید در این زمینه هوشیار باشند.

وی یادآور شد: هر کسی یکبار مواد مخدر از نوع صنعتی مانند شیشه را مصرف کند دیگر راه برگشتی برای ترک ندارد.

این مقام ارشد نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: مصرف مواد مخدر از نوع کراک نیز به دلیل استفاده آهک در ساخت آن سبب از بین رفتن و متلاشی شدن بدن فرد معتاد می‌شود.

عادلی اذعان داشت: سوء مصرف مواد مخدر امروز نه تنها به دلیل اثرات زیان‌باری که بر افراد دارد بلکه به دلیل پیامدهای منفی آن برای جامعه به یک مسئله اجتماعی بسیار مهم و خطرناک تبدیل شده است.

وی با اشاره به لزوم توجه جدی خانواده‌ها در این زمینه بیان داشت: مسئله مواد مخدر یک معضل اجتماعی بوده که در برخورد با آن باید همه گروه‌ها و سازمان‌های جامعه همکاری داشته باشند.

مواد مخدر مانند بمب بی‌صدا است

عادلی خاطرنشان کرد: خانواده‌ها با آگاهی‌های به موقع خود به فرزندان و ارتقای هوشیاری آنان سعی کنند تا فرزندانشان در دام مواد مخدر گرفتار نشوند.

وی مواد مخدر را بمب بی‌صدا دانست و ادامه داد: خطرات مصرف مواد مخدر برای همه اقشار بوده و تهدیدی فراگیر است.

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: خطرات مصرف مواد مخدر متوجه قشر خاصی نیست و همه افراد باید در زمینه پیامدهای این ماده خطرناک هوشیار باشند.

عادلی با اشاره به اینکه افراد با مصرف یکبار مواد مخدر به ویژه مواد مخدر صنعتی دچار بیماری‌های صعب‌العلاج می‌شوند، گفت: تنها 10 تا 15 درصد افراد آن هم افرادی که مواد مخدر سنتی مصرف می‌کنند قابل درمان هستند.

وی از خانواده‌ها خواست در صورت گرایش فرزندان به مواد مخدر، ضمن مشاوره با افراد مجرب و تأثیرگذار در خانواده و دوستان، نیروی انتظامی را همراه همیشگی خود بدانند.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها