0

نباید به بهانه اختلاف سلائق از ائتلاف دست برداریم/موتلفه حزب را با نسل گذشته محصور نکند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

نباید به بهانه اختلاف سلائق از ائتلاف دست برداریم/موتلفه حزب را با نسل گذشته محصور نکند
دوشنبه 22 خرداد 1391  9:05 AM

نسخه چاپيارسال به دوستان
آیت الله مهدوی کنی:
نباید به بهانه اختلاف سلائق از ائتلاف دست برداریم/موتلفه حزب را با نسل گذشته محصور نکند

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: من در انتخابات اخیر مجلس بارها گفتم که منظور از وحدت، ائتلاف است؛ امروز نیز نباید نقاط مشترک را رها کنیم و به بهانه اختلاف سلائق از ائتلاف دست برداریم.

خبرگزاری فارس: نباید به بهانه اختلاف سلائق از ائتلاف دست برداریم/موتلفه حزب را با نسل گذشته محصور نکند

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری در دیدار با خانواده شهدا و اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه باید قدردان ثمرات انقلاب اسلامی باشیم اظهار داشت: موتلفه اسلامی سابقه انقلابی دارد و سال‌ها فراز و نشیب مبارزه را دیده است اما به دلیل اینکه امروز در دریای نعمت‌های خداوند غوطه‌ور هستیم نعمت انقلاب اسلامی را حس نمی‌کنیم.

وی افزود: انقلاب اسلامی نعمت بسیار بزرگی است که به رهبری امام و روحانیت فداکاری جوان‌های متدین و انقلابی که بسیاری از آنها به درجه رفیع شهادت رسیده‌اند به دست آمده است.

آیت‌الله مهدوی کنی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم به حرکت انبیاء الهی اشاره کرد و بیان داشت: انقلاب اسلامی ادامه دهنده قیام انبیاء الهی بوده است و بر خلاف اظهارات گروه وهابی که بزرگداشت گذشتگان را بدعت می‌دانند یادآوری و تکریم آنها از سنن الهی و قرآنی است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: یادآوری حرکت و قیام انبیاء باعث می‌شود قدردان امر مقدس آنها بوده و همچنین یاد آنها ما را به ادامه راه دعوت می‌کند، اگر می‌خواهیم انقلاب باقی بماند باید راه انبیاء را ادامه دهیم.

وی تاکید کرد: گرامی داشت یاد شهدای موتلفه اسلامی کاری قرآنی است. امام خمینی (ره) در قیام برای تشکیل انقلاب اسلامی و به تعبیر امروز بیداری اسلامی، کار مسلحانه را نمی‌پسندیدند اما این حرکتی که توسط شهدای موتلفه اسلامی انجام شد مورد قبول ایشان قرار گرفت.

آیت الله مهدوی کنی افزود: در زمان خفقان رژیم ستمشاهی‌، جرقه‌ای لازم بود که مردم بیدار شوند و آن جرقه ابتکاری از شهدای موتلفه اسلامی بود.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: امام خمینی (ره) منشاء فساد را شاه می دانستند و به هیچ چیز جز برکناری این جرثومه فساد راضی نمی‌شدند.

وی تاکید کرد: کاپیتولاسیون نشانه‌ای از جریانات شاه پرستی در کشور بود که اعدام انقلابی حسنعلی منصور توسط اعضای جوان موتلفه اسلامی حرکتی در راستای شروع  انقلاب اسلامی در دوران امام (ره) بود.

آیت الله مهدوی کنی ادامه داد: امروز قیام‌های مردم مسلمان منطقه و بیداری اسلامی از انقلاب اسلامی ایران سرچشمه گرفته است و انقلاب اسلامی ایران از حرکت حزب موتلفه اسلامی آغاز شد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ارتباط با روحانیت و مرجعیت همواره باید حفظ شود زیرا در کارها باید مجوز شرعی وجود داشته باشد .

* نباید به بهانه اختلاف سلائق از ائتلاف دست برداریم

وی افزود: موتلفه اسلامی نام بسیار خوبی دارد، موتلفه از ائتلاف به وجود آمده است. من در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی بارها گفتم که منظور از وحدت ، ائتلاف است. امروز نیز نباید نقاط مشترک را رها کنیم و به بهانه اختلاف سلائق از ائتلاف دست برداریم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه ائتلاف در سایه امامت و ولایت شکل می گیرد بیان داشت: امامت منشاء پیدایش نظام و بقاء آن است،اگر می خواهیم ائتلاف داشته باشیم باید به امام خود نگاه کنیم که امام حاضر ما امروز امام خامنه‌ای هستند.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه اختلاف منشاء تکامل است اظهار داشت: اگر اختلاف منجر به ائتلاف شود خوب است، در راه خدا باید جمعی کار کرد.

* موتلفه حزب را با نسل گذشته محصور نکند

آیت الله مهدوی کنی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جذب حداکثری گفت: کسانی که به درد انقلاب می‌خورند را باید حفظ کرد؛ ممکن است افرادی اشکالاتی داشته باشند اما نباید خوبی های انسانها را نادیده گرفت، .مگر آنها که روح جمعی نداشته باشند و حضور آنان غیر قابل تحمل باشد. ما باید با سعه صدر جا را برای دیگران باز کنیم و تنگ نظری ها را به کناری بگذاریم؛حزب مؤتلفه در دوره جدید باید با سعه صدر نسل جدید را به میدان آورد و حزب را با نسل گذشته محصور نکند.

وی افزود: اتصال به روحانیت و نظام ولایت ما را به وحدت و ائتلاف می رساند. مسلمانان باید با همکاری و وحدت در عمل در برابر دشمنان اسلام مبارزه کنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وظایف مجلس نهم خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس باید با هم برادرانه رفتار کنند.ما اگر می خواهیم انقلاب را حفظ کنیم باید با هم ائتلاف کرده و از حذف یکدیگر بپرهیزیم. نباید به گونه‌ای شود که به یکباره کسی برای انقلاب نماند . مردم در صحنه هستند و مسائل را می‌بینند، آیا واقعا وظیفه ما در انقلاب این است که یکدیگر را تخریب کنیم؟

آیت الله مهدوی کنی گفت: نظارت خبرگان بر رهبری نظارت حراستی است یعنی اینکه نگذاریم رهبری مورد هجمه قرار گیرد. باید سینه خود را در مقابل تهاجم دشمنان سپر کنیم تا رهبری ضربه نخورد .

وی در پایان امتیاز حزب موتلفه اسلامی را ارتباط با روحانیت دانست و اظهار داشت: حزب موتلفه اسلامی همواره صداقت داشته و دلیل بقای این حزب نیز همین صداقت است، خیلی از تشکل ها در تاریخ انقلاب به وجود آمده و حذف شده اند اما شما به دلیل ارتباط صادقانه با روحانیت حفظ شده اید.

* حبیبی: ما پای روحانیت ایستاده ایم

  همچنین در این دیدار محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی نیز گفت: تاسیس حزب موتلفه اسلامی توسط امام خمینی (ره) و در بیت ایشان تحقق پیدا کرده است . یکی از افتخارات بزرگ موتلفه اسلامی این است که علاوه بر تاسیس به نظر مرجع تقلید، بعد از تاسیس نیز همواره در خدمت مرجعیت و روحانیت بوده است.

وی در ادامه با اشاره به تلاش برخی از افراد در حذف روحانیت بیان داشت: برخی حتی با شعار اصولگرایی به دنبال حذف روحانیت از صحنه انقلاب هستند اما ما معتقدیم اصولگرایی منهای روحانیت ، اصولگرایی منهای اصول است.

حبیبی تاکید کرد: ما پای روحانیت ایستاده ایم و کاری هم به برنده شدن و یا نشدن در انتخابات نداریم و این مساله با کسانی که می‌خواهند از روحانیت به عنوان ابزار استفاده کنند تفاوت دارد.

وی افزود: حزب موتلفه اسلامی در سخت ترین شرایط، پایبندی خود به مرجعیت و روحانیت را ثابت کرده است. آن زمان که پخش اعلامیه هزینه های زیادی داشت مشخص است که کار مسلحانه چه هزینه ای داشته و برای شهدای موتلفه اسلامی این هزینه ها که در نهایت منجر به شهادت آنها شد مهم نبوده بلکه تکلیف خود را انجام دادند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به پیروزی اصولگرایان در انتخابات مجلس اظهار داشت: جامعتین در صحنه انتخابات حضور داشت و نتیجه بسیار مثبتی به وجود آمد و غلبه کامل جامعتین در انتخابات اخیر نشان می دهد با روحانیت بودن هم به نفع دنیا و هم به نفع آخرت کسانی است که ادعای انقلابی بودن دارند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها