0

فریب نخورید!!!

 
omegaa
omegaa
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 1738
محل سکونت : اصفهان

فریب نخورید!!!
جمعه 19 خرداد 1391  10:39 AM

به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز (27 may)، شاید شما هم پیامک‌هایی با عنوان شما برنده یک دستگاه خودرو، ال سی‌دی یا مواردی از این قبیل شده‌اید را دریافت کردید که اعلام کرده مشخصات فردی خود را ارسال کنید و یا مثلا اعلام کرده که برای دریافت مرسوله خود تعداد 5 شارژ برای این شماره ارسال کنید. این پیامک‌ها بعضا از سوی شماره‌های حقیقی و یا شماره‌هایی مشابه شماره اپراتورهای تلفن در کشور ارسال شده‌اند اما…

 

با گسترش سیم‌کارت‌های اعتباری، برخی از مشترکین شاید به دلیل ارزان بودن این نوع سیم‌کارت‌، به صورت تصادفی و گاه برای سرگرمی و گاهی هم برای کلاهبرداری و سوءاستفاده از مشترکین، پیامک‌هایی ارسال و دست آخر هم سیم‌کارت خود را از دسترس خارج می‌کنند.

 

هر چند بارها تاکید شده که چنین پیامک‌هایی که بیانگر برنده شدن مشترک در مسابقه یا جشنواره‌های مختلف هستند هرگز از سوی هیچ یک از اپراتورهای تلفن فعال در کشور ارسال نمی‌شود اما صحت و سقم این موضوع هر از چند گاهی به عنوان سوال از سوی دریافت‌کنندگان مطرح می‌شود.

 

چندی پیش شرکت “ایرانسل” در اطلاعیه‌ خود اعلام کرده بود که اسامی برندگان خود را در سایت این شرکت اعلام می‌کند و افراد فریب عده‌‌ای سودجو ارسال‌کننده‌ چنین پیامک‌ها را نخورند.

 

ایرانسل برای پیامک‌های ارسالی از سوی شرکت خود نیز اطلاعیه‌ای در سایتش درج کرده و اعلام کرد: “اگر مایل نیستید پیامک‌های ارسالی از سوی شرکت ایرانسل را که با هدف معرفی محصولات و خدمات جدید این شرکت فرستاده می شوند، دریافت کنید کافی است از طریق شماره 700 (از خط ایرانسل) و یا 09377000000 (از سایر خطوط) با مرکز تماس ایرانسل ارتباط برقرار کرده و درخواست خود را ثبت کنید. در صورت تمایل جهت دریافت مجدد پیامک‌های مذکور، می‌توانید درخواست خود را به سادگی و از طریق ارتباط با مرکز تماس ایرانسل مطرح کنید.”

 

همچنین ایرانسل در سایت خود با در نظر گرفتن فرم درخواست رسیدگی به مزاحمت‌های تلفنی خدمات پیگیری برای مشترکان خود فراهم کرده است. در این فرم آورده شده است: “مشترک گرامی، در صورت تمایل به پیگیری مزاحمت‌های تلفنی و دریافت پیامک‌های غیرموثق و کلاهبرداری، می‌توانید فرم های مربوطه را دریافت کرده و پس از امضا و ثبت اثر انگشت از طریق نمابر به شماره 00982166651901 ارسال کنید.”

 

هشدار همراه اول درباره‌ سودجویی طرح‌های تشویقی
اما پدید آمدن مشکلات مشابه برای اپراتور دیگر و افزایش تعداد پیامک‌های مزاحمان مشترکان همراه اول را به پیگیری شماره‌های مزاحم ترغیب کرد.

 

روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد: اسامی برندگان طرح‌های تشویقی و مسابقات پیامکی همراه اول با قابلیت جست‌وجو در وب‌سایت این شرکت قرار می‌گیرد و مشترکان این اپراتور جهت اطلاع از برنده شدن خود فقط به وب سایت همراه اول به نشانی www.mci.ir مراجعه کنند.

 

به نوشته سافت گذر، در این اطلاعیه آمده است: در بعضی موارد، عده‌ای سودجو با ارسال پیامک، ای‌میل و یا تماس با مشترکان، بابت برنده شدن جوایز همراه اول مبالغی را طلب می‌کنند که هوشیاری هموطنان را می‌طلبد.

 

همراه اول در ادامه اطلاعیه خود تأکید کرده است: کلیه قرعه کشی‌های جوایز طرح‌های تشویقی همراه اول با حضور و نظارت نمایندگان دادستانی و صداوسیما انجام می‌شود و دریافت تمامی جوایز این شرکت رایگان بوده و اسامی برندگان در سایت همراه اول قابل مشاهده است.

 

شرکت ارتباطات سیار در پایان این اطلاعیه از هموطنان خواسته است که ضمن توجه نکردن به این پیامک‌ها و تماس‌ها،‌ اینگونه موارد را به مراجع قانونی نظیر بازرسی شرکت ارتباطات سیار ایران گزارش کنند.
 

 

 

گوشی های ایرانی جی ال ایکس را با تخفیف بخرید

در صورت تمایل پیام بدید

تشکرات از این پست
nikbakht88
دسترسی سریع به انجمن ها