0

نماینده ورامین: مجلس نقش زیادی در انگیزه مضاعف دولت در سال پایانی فعالیتش دارد+ نماینده اراک: رئیس م

 
salmanjavan
salmanjavan
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 11418
محل سکونت : اصفهان

نماینده ورامین: مجلس نقش زیادی در انگیزه مضاعف دولت در سال پایانی فعالیتش دارد+ نماینده اراک: رئیس م
پنج شنبه 18 خرداد 1391  1:18 PM

مجلس در یکسال پایانی عمر دولت چه وظایفی دارد؟

سید‌حسین نقوی حسینی نماینده ورامین در گفت‌وگو با خبر‌آنلاین در خصوص نقش مجلس در سال پایانی فعالیت‌های دولت با توجه به کندشدن روند امور اجرایی در دولت‌های مختلف در چنین شرایطی، گفت: البته کم شدن تلاش دولت در یکسال پایانی آنها، حداقل درباره دولت نهم و دهم مصداق ندارد. چرا که دولت مصمم است و پروژه‌هایش را به طور جدی پیگیری می‌کند. همچنین طرح مهر ماندگار را برای پایان دادن به پروژه‌های مهم کشوری تا پایان دولت در دست است.
وی که معتقد است مجلس می‌تواند نقش زیادی در انگیزه مضاعف دولت برای فعالیت در سال پایانی داشته باشد، خاطرنشان کرد: اگر مجلس تعامل مثبتی با دولت داشته باشد و تلاش کند موانع قانونی بر سر راه دولت بردارد، انگیزه دولت بسیار افزایش می‌یابد.
نماینده ورامین در عین حال افزود: دولت هم باید تعامل خوبی با مجلس داشته باشد و به تعبیر مقام معظم رهبری براساس ریل‌گذاری مجلس حرکت کند. و‌الله اگر دولت بخواهد از ریل مجلس خارج شود، قاعدتاً نمایندگان مجبور خواهند بود براساس حق نظارتی خود در امور دخالت کنند.
نقوی حسینی در خصوص موانع نظارتی مجلس هم گفت: اگر کمیسیون‌های تخصصی با هدف‌گذاری‌های سیاسی و غیر کاری تشکیل شوند، قطعاً مشکلاتی بین دولت و مجلس به وجود می‌آید. به گفته وی، عامل دیگر در راه نظارت مجلس، خود نمایندگان و انگیزه‌های آنهاست و هیأت‌رئیسه مجلس هم در این زمینه نقش مهمی دارد.
عباس رجایی نماینده مردم اراک هم با ابراز امیدواری نسبت به تقویت نقش نظارتی نمایندگان که در مجلس هشتم آغاز شد، به خبر‌آنلاین گفت: همه امیدوار هستیم مجلس در این دوره فعالتر از قبل، در زمینه نظارت وارد عمل شود. طبیعتاً اگر مجلس در زمینه نظارت ضعیف عمل کند، احتمالاً کم‌کاری در بدنه مدیران اجرایی رخ خواهد داد.
وی اظهار داشت: درست است که دولت‌ها تغییر می‌کنند ولی دولت به عنوان یک قوه کشور، فعالیت مستمر دارد. از این رو، اینکه مسئولی احساس کند چون سال پایانی دولت است، خیلی نباید کار کرد؛ معنا ندارد. این امر درباره نمایندگان مجلس هم صدق می‌کند.
نماینده اراک، با تاکید بر اینکه اگر مجلس نقش نظارتی خود را در ارتباط با قوانین و مقررات پیگیری کند، سود آن به کل کشور می رسد، در خصوص نقش رئیس مجلس در پیگیری امور کشور در سال پایانی دولت، گفت: رئیس مجلس هم در این زمینه نقش مهمی دارد و باید در چارچوب اولویت‌های مجلس، این امور را پیگیری کند و با مقرراتی که خلاف قانون است برخورد کند.
وی گفت: رئیس مجلس نباید اجازه دهد مجلس به حاشیه برود. از این جهت رئیس مجلس نقش مهمی در سال پایانی فعالیت دولت دارد

ناگهان چقدر زود دیر می شود...

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها