0

مصري‌ها غافلگير شدند: "مبارك، رئيس‌جمهور ۲۰۱۲"

 
salmanjavan
salmanjavan
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 11418
محل سکونت : اصفهان

مصري‌ها غافلگير شدند: "مبارك، رئيس‌جمهور ۲۰۱۲"
چهارشنبه 17 خرداد 1391  5:55 PM

نصب پلاكاردهايي با عنوان"حسني مبارك، رئيس‌جمهور ۲۰۱۲ " مردم مصر را به شدت غافلگير كرد.

به گزارش روزنامه اماراتي البيان، نصب پلاكاردهاي بزرگ تبليغاتي از سوي اشخاص ناشناس در منطقه المهندسين كه حاوي عكس حسني مبارك، رئيس‌جمهور سابق مصر و عبارت "مبارك، رئيس‌جمهور ۲۰۱۲" بود مردم مصر را بسيار غافلگير كرد. برخي از جوانان در توضيح علت نصب اين پلاكاردها گفتند كه اين اقدام براي هشدار دادن و آگاه‌سازي مردم نسبت به برپايي مجدد نظام حسني مبارك بوده است.

ده‌ها تن از مصري‌ها با پاره كردن سريع پلاكاردها اعتراض خود را نسبت به اين نوشته‌ها نشان دادند.

اين پلاكاردها كه انتخاب حسني مبارك را به عنوان رئيس‌جمهور مصر در سال ۲۰۱۲ تبليغ مي‌كرد چند ساعت بعد از صدور حكم حبس ابد براي مبارك در منطقه المهندسين نصب شد و نگراني‌ها را در خصوص ارتباط اين پلاكاردها با هواداران حزب حاكم سابق برانگيخت.

ابراهيم يكي از جوانان مصري در خصوص اين پلاكاردها گفت: نتايج دور اول انتخابات كه در آن احمد شفيق، نخست وزير دوره مبارك و عمرو موسي، دبير كل سابق اتحاديه عرب بالاترين آراء را در منطقه المهندسين به دست آوردند علت نصب اين پلاكاردها بوده است.

وي در ادامه گفت: مردم منطقه ما آراء بسيار بالايي را به عاملان نظام پيشين دادند به همين سبب ما تصميم گرفتيم پلاكاردهايي را آماده كنيم تا مردم را از انتخاب مبارك آگاه سازيم.

احمد شفيق و محمد مرسي،‌ نامزد اخوان‌المسلمين در مصر به دور دوم انتخابات رياست جمهوري راه يافتند و اين مساله فعالان سياسي را از قدرت و تاثير نظام مبارك براي روي كار آوردن عاملان خود بر سر حكومت نگران ساخت.

جوانان درخصوص اين پلاكاردها گفتند اين پلاكاردها با هدف آگاه‌سازي راي‌دهندگان به پيامدهاي برپايي حكومت مبارك و مقايسه بين حسني مبارك و احمد شفيق صورت گرفته است.

ناگهان چقدر زود دیر می شود...

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها