0

فائو اعلام کرد مناقشات مانع از مبارزه با ملخ هاي مهاجر در نيجر و مالي شده است

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

فائو اعلام کرد مناقشات مانع از مبارزه با ملخ هاي مهاجر در نيجر و مالي شده است
سه شنبه 16 خرداد 1391  5:54 PM

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد فائو سه شنبه هشدار داد ناامنی و مناقشات در شمال آفریقا مبارزه با گروه های ملخ های مهاجر را که محصولات کشاورزی را در نیجر و مالی تهدید می کنند مختل کرده است.
این نهاد تخصصی که مقر آن در رم است در بیانیه ای اعلام کرد:« محصولات کشاورزی در نیجر و مالی در معرض تهدید گروه های ملخ های مهاجری قرار دارد که از الجزایر و لیبی به سمت جنوب حرکت می کنند. این گروه های مخل مهاجر به تازگی در شمال نیجر شناسایی شده اند که حضور آنان ناشی از آفت زدایی در بخش شمالی بوده است.»
فائو اعلام کرد اما تلاش های مبارزه با ملخ های مهاجر در منطقه با ناامنی مداوم در دو بخش مرزی الجزایر و لیبی مختل شده است. در صورتی که ملخ ها به کشور مالی برسند ناامنی سیاسی و مناقشات در این کشور احتمالا همچنین می تواند عملیات پیگری و مبارزه را مختل کند.
کیت کراسمن مسئول مسئول اطلاع رسانی درباره ملخ های مهاجر فائو اعلام کرد شمار ملخ های مهاجر و فاصله ای که آنان طی می کنند به دو عامل اصلی یعنی کارامدی تلا ش های فعلی در مبارزه با این آفت در الجزایر و لیبی و بارش های قریب الوقوع در منطقه ساحل ، بستگی خواهد داشت.
وی افزود:« در وضع عادی ، الجزایر و لیبی می توانستند اغلب گروه های محلی را مهار کنند و از حرکت آنان به سمت جنوب جلوگیری کنند اما ناامنی که بر دو بخش مرزی حاکم است مانع از دسترسی گروه های محلی و کارشناسان فائو که به ارزیابی اوضاع نیاز دارند ، شده است . توان مبارزه با ملخ ها در لیبی همچنین در سال گذشته ، مختل شده است.»
به گزارش خبرگزاری فرانسه از رم ، آخرین مبارزه با ملخ های مهاجر در نیجر به سال های دو هزار و سه و دو هزار وپنج باز می گردد یعنی زمانی که گروه های ملخ های مهاجر حدود بیست کشور را در برگرفته بودند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها