0

وقفه نیم ساعته جلسه مجلس برای تعیین تکلیف اعتبارنامه منتخبان تهران

 
salmanjavan
salmanjavan
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 11418
محل سکونت : اصفهان

وقفه نیم ساعته جلسه مجلس برای تعیین تکلیف اعتبارنامه منتخبان تهران
سه شنبه 16 خرداد 1391  11:55 AM

رئیس مجلس شورای اسلامی تنفس نیم ساعته ای را در جلسه صحن علنی امروز اعلام کرد تا گزارش شعبه ششم از اعتبارنامه نمایندگان تهران به صحن علنی مجلس ارائه شود و این نمایندگان نیز بتوانند در انتخابات هیات رئیسه دائم مجلس کاندیدا شوند و رای دهند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه امروز سه شنبه مجلس گزارش شعب از بررسی اعتبارنامه های مورد اعتراض منتخبان مجلس به جز گزارش شعبه 6 که بررسی اعتبارنامه 22 نمانیده تهران را بر عهده داشت قرائت شد .

علی لاریجانی رئیس موقت مجلس شورای اسلامی درپی تذکرات پی در پی نمایندگان مبنی بر اینکه نمایندگان تهران نمی توانند در رای گیری شرکت کرده و نامزد انتخابات هیات رئیسه شوند، تنفس نیم ساعته را در خلال جلسه علنی امروز اعلام کرد تا گزارش شعبه 6 برسد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه هیات رئیسه وظیفه خود را در این رابطه انجام داده است گفت: ما به فردی که اعتراض جمعی به اعتبارنامه نمایندگان تهران کرده بود گفتیم که این کار را نباید بکند و کار نادرستی است. به شعبه مربوطه نیز اعلام کردیم سریعتر جلسه بگذارد اما تا کنون گزارش شعبه از اعتبارنامه نمایندگان به هیات رئیسه نرسیده است.

وی ادامه داد: باید یا تنفس نیم ساعته ای را اعلام کنیم تا گزارش شعبه از اعتبارنامه های نمایندگان تهران برسد و یا انتخابات هیات رئیسه دائم برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه بحث منتخبان تهرانی و غیر تهرانی نیست گفت: باید نمایندگانی که حق رای دارند بتوانند در رای گیری شرکت کنند. 

در ادامه جلسه با وجود اعتراض نمایندگان شهرستانی به اعلام تنفس و تلاش ایرانپور یکی از منتخبانی که اعتبارنامه اش مورد اعتراض احمد توکلی قرار گرفته بود و وی به تلافی خواستار بررسی مجدد 22 نماینده تهران شده بود علی لاریجانی رئیس موقت مجلس تنفس نیم ساعته را برای ارائه گزارش شعبه اعلام کرد.

تعدادی از نمایندگان در تذکرات خود ضمن تقبیح اقدام منتخبی که بدون دلیل به اعتبارنامه منتخبان تهران به صورت یکجا اعتراض کرده و این مشکل را بوجود آورده است ، خواستار  اعلام غیر قانونی بودن این روند از سوی رئیس مجلس شدند اما لاریجانی تاکید کرد با اینکه این گونه اعتراض را درست نمی داند اما طبق آیین نامه نمی تواند با آن مخالفت کند.

دراین میان احمد توکلی در دو تذکر جدا گانه بااستناد به ماده 13 و 74 آیین نامه تاکید کرد که رای گیری برای انتخاب هیات رئیسه دائم هر چه سریعتر باید برگزار شود و نمایندگانی که اعتبارنامه آنها به تایید نرسیده است حق رای و حق نامزد شدن در انتخابات هیات رییسه را نداشته باشند.

به گزارش مهر، مرتضی آقا تهرانی از جبهه پایداری رئیس شعبه 6 است و این شعبه امروز ساعت 7 تا 8 صبح همانند دیگر شعب برای بررسی اعتبارنامه ها جلسه داشت.

ناگهان چقدر زود دیر می شود...

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها