0

نوزادان نارس بیشتر درمعرض مشکلات روحی و روانی هستند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

نوزادان نارس بیشتر درمعرض مشکلات روحی و روانی هستند
سه شنبه 16 خرداد 1391  10:27 AM

نسخه چاپيارسال به دوستان
محققان دریافتند
نوزادان نارس بیشتر درمعرض مشکلات روحی و روانی هستند

خبرگزاری فارس: محققان براساس تازه ترین تحقیقات خود دریافتند که نوزادان نارس بیشتر از دیگران درمعرض ابتلا به مشکلات روحی و روانی قرار دارند.

خبرگزاری فارس: نوزادان نارس بیشتر درمعرض مشکلات روحی و روانی هستند

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از شبکه "بی بی سی"، محققان دانشگاه کینگز کالج لندن و  انستیتوی کارولینسکا در سوئد دریافتند: تولد زودهنگام نوزادان با افزایش خطر ابتلای آنها به مجموعه ای از مشکلات روحی و روانی در مراحل آینده زندگی در ارتباط است.

این محققان دریافتند: نوزادان نارس بیشتر در معرض ابتلا به بیماری روانی اختلالات دوقطبی، افسردگی و روان پریشی قرار دارند.

این تحقیقات نشان داد: مجموع خطر همچنان اندک است اما در این نوزادان نارس بیشتر می باشد.

محققان اطلاعات مربوط به یک میلیون و سیصد هزار نفر را بین سالهای 1973 تا 1985 میلادی در سوئد تجزیه و تحلیل کرده و دریافتند: 10523 نفر از این افراد به علت ابتلا به اختلالات دو قطبی وارد بیمارستان شدند که 580 نفر از آنها زودهنگام (نارس) بدنیا آمده بودند.

این تحقیقات نشان داد: نوزادان نارس بیش از هفت برابر بیشتر در معرض ابتلا به اختلالات دوقطبی و سه برابر بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.

خانم شیارا نوسارتی محقق گفت: آمارهای واقعی شاید بالاتر باشد زیرا موارد ساده ممکن است نیاز به مراجعه به بیمارستان نداشته باشد.

وی درعین حال افزود: گمان نمی کنم که دستکم جای نگرانی باشد زیرا می دانیم که تولد زودهنگام (نارس) احتمال قرار گرفتن در معرض موارد روانی متعدد را افزایش می دهد و چه بسا خانواده باید از این امر آگاهی داشته و علائم زودهنگام مشکلات خطرناکتر در آینده را زیر نظر داشته باشد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها