0

وزیر اقتصاد اسپانیا: مادرید و رم آینده یورو را رقم می زنند

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

وزیر اقتصاد اسپانیا: مادرید و رم آینده یورو را رقم می زنند
جمعه 12 خرداد 1391  8:16 PM

مادرید - 'لوییس د گیندوس' وزیر اقتصاد اسپانیا گفت: اسپانیا و ایتالیا، آینده یورو را رقم خواهد زد.

1391/03/12 - 09:24

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از رسانه های خبری، وی گفت: اوضاع اقتصادی اسپانیا و ایتالیا در هفته های آینده نقش تعیین كننده در آینده یورو خواهد داشت.

وزیر اقتصاد اسپانیا در سخنانی كه در روزنامه های این كشور بازتاب داشت، گفت: یونان، ایرلند و پرتغال با بحران فزاینده اقتصادی روبرو هستند و اسپانیا و ایتالیا نیز به اتفاق این سه كشور در زمره حلقه های ضعیف زنجیر اقتصاد اروپا هستند.

وی با اشاره به اینكه اسپانیا به دلیل افزایش حق بیمه خالص و افت در بازار بورس در وضعیت نامساعد اقتصادی بسر می برد، گفت: اقتصاد این كشور توانایی خروج از بحران موجود را دارد.

د گیندوس افزود: چنانچه در اسپانیا تصمیم گیری ها به درستی صورت گیرد، حق بیمه خالص كاهش خواهد یافت و گردش پول به وضعیت عادی برمی گردد، در این صورت برنامه های اقتصادی اسپانیا عامل نجات اروپا خواهد بود.

وزیر اقتصاد اسپانیا گفت: نجات یورو به عملكرد دو كشور اسپانیا و ایتالیا در حوزه اقتصادی گره خورده است و این موضوع مسوولیت ها را دشوارتر خواهد كرد.

وی با بیان اینكه 'اقتصاد اسپانیا به دو دلیل نگران است'، گفت: اوضاع یونان و كاهش روند پیشرفت كشورهای اروپایی به استثنای آلمان دو دلیلی است كه از نگرانی در اقتصاد اسپانیا حكایت دارد.

د گیندوس افزود: آلمان از مشكلات اسپانیا و لزوم انجام اقدامات در سطح اروپایی به منظور پیشرفت در اتحادیه اروپا مطلع است.

وزیر اقتصاد اسپانیا ابراز امیدواری كرد: در روزها و هفته های آینده، مكانیسم اعطای وام و پول نقد به بانك های حوزه اروپا را نهادینه شود تا روند اقتصاد نابسامان اروپا بهبود یابد.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها