0

هر چه می خواهد دل تنگت بگو!!!

 
nikbakht88
nikbakht88
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 5887
محل سکونت : تمام ایران سرای من است

پاسخ به:هر چه می خواهد دل تنگت بگو!!!
پنج شنبه 11 خرداد 1391  12:11 PM

 سلام و خدا قوت.

منون که به یکسری مباحث اشاره داشتید تا بابی باز شود جهت گلایه!!

اولا از همه مدیران گله ایی دارم که نسبت به تالار گفتگوی آزاد بی وفا شده اند. در طول این مدتی که بنده در خدمت تالار گفتگو بوده ام، بندرت مدیری را در آن مشاهده کرده ام. 

از گله در گذریم؛

با این روندی که در پیش دارید، مطمئن باشید بازدید کنندگان و مشارکت کنندگان زیادی را در پیش رو خواهد داشت اما نتیجه آن،

تخته شدن در همه تالار ها است.

بهتر نیست این تالار جدید جهت ارتقای سایت راسخون، مسایل و مشکلات موجود را به چالش بکشاند؟؟؟؟؟؟؟

 

 

موضوعات زیادی در تالار گفتگو توسط کاربران راسخونی مطرح شده که مشارکت همه عزیزان راسخونی را می طلبد. 

اجازه بدید الان که فرصتی شد، یکم منبر نشینی کنیم!!:

در رابطه با اعلام لیست تغییر قیمت ها (یا همان تورم)،

طبق نظر کارشناسان اقتصادی، اجرای  طرح عظیم هدفمندی یارانه ها، افزایش تورم را می طلبد. البته در بلند مدت مزیای آن مشخص می شود. کوتاهی در اجرای آن یا نقص در آن، سبب آسیب به بخشهایی می شود که تا سالیان سال جبران ناپذیر است. تا همین الان بخش تولید که نیاز اساسی جامعه ما می باشد، مورد بی مهری واقع شده و اثرات مثبت هدفمندی را به مضرات هدفمندی تبدیل کرده و آنچه در دیدگان ملت نهاده است، گرانی و تورم است.

اما اگر بخوبی اجرا شود و همه مسئولین با دولت همکاری کنند و قانون را بخوبی اجرا کنند، این تورم هم بعنوان لازمه اجرای هدفمندی امری عادی می شود و در لابلای مزایای طرح ناپدید می شود.

متاسفانه اقتصاد در ایران، به صورت دستوری و به کمک تعزیراتی ها اجرا می شود (آنهم به صورت ناقص) غافل از شمشیر دو لبه بودن اقتصاد که با کمی تاخیر و کوتاهی، اثراتی وخیم را در بلند مدت به جا می گذارد.

شرایط حاکم بر اقتصاد ایران در حالی که دوره سخت هدفمندی را می گذراند، توسط تحریمها سخت تر  شده. انشاالله با کمی حوصله و دقت، نه تنها تحریم ها بی اثر می شود و ایران به جایگاه والایش می رسد، بلکه در اقتصاد هم خودکفا می شویم و وابستگی مان به دولتهای مدعی، کمتر و ناچیز می شود. البته این امر، جهاد اقتصادی و بسیج همگانی را می طلبد.

دوستان عزیزی که تمایل به بحثهای اقتصادی دارند، می توانند با مراجعه به تالار اقتصاد از اخبار و مقالات اقتصادی بهره ببرند. 

تشکرات از این پست
bivafa aligh1372 famili
دسترسی سریع به انجمن ها