0

آموزش خياطي به سبك مولر

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

آموزش خياطي به سبك مولر
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391  6:32 PM

 

كنترل خط سرشانه پشت


در قسمت‌هاي پيشين، قدم‌به‌قدم الگوي پيراهن را دنبال كرديم تا وقتي كه كامل شد. حالا براي كنترل خط سرشانه پشت، به وسيله گونيا از نوك ساسون سرشانه پشت، خطي عمود بر خط مركزي پشت رسم مي‌كنيم. اين خط را از طرف خط مركزي پشت تا نوك ساسون بچينيد. ساسون سرشانه پشت را ببنديد و آن را به خط مركزي پشت منتقل كنيد. خط سرشانه پشت را رسم كنيد.

كنترل خط كف حلقه

براي اين كار، خط كف حلقه آستين جلو و پشت را ابتدا با كنار هم قرار دادن خط پهلو از نقطه موازنه جلو تا نقطه موازنه پشت كنترل و سپس آن را رسم كنيد.

بعد از گذر از اين مرحله، شما به يك الگوي آماده براي پيراهن نياز داريد.

براي اين كار، الگوي تهيه شده خود را كپي و به ترتيب زير عمل كنيد:

ساسون زير سينه را از نقطه 26، 2 تا 3 سانت كوتاه كنيد.

پهناي ساسون زير سينه را روي خط كمر 3 سانتي‌متر و طول ساسون زير سينه از خط كمر را 14 تا 17 سانتي‌متر تعيين و ساسون‌ها را رسم كنيد. خط كمر را در خط پهلو يك تا 5‌/‌1 سانتي‌متر بالاتر رسم كنيد.

از نقطه 6 روي خط كمر، يك‌سوم اندازه كارور پشت يك سانتي‌متر را به طرف چپ اندازه بگيريد و از نقطه به دست آمده 3 سانتي‌متر پهناي ساسون را تعيين كنيد.

طول ساسون 14 تا 16 سانتي‌متر در بالا و پايين خط كمر است.

نصف اندازه دور كمر جلو و پشت را به اضافه 2 تا 4 سانت روي خط كمر اندازه بگيريد.

ساسون دوم را حذف كنيد.

اندازه دور باسن جلو و پشت را به اضافه 2 تا 3 سانتي‌متر روي خط باسن اندازه بگيريد و به وسيله خط‌كش ويژه، خط پهلو را از كمر تا باسن بزرگ با انحنا رسم كنيد. به وسيله گونيا از خط باسن خط مركزي و پهلوي جلو و پشت را تا لبه پايين رسم كنيد. اندازه دور كمر و دور باسن گشادتر شده است.

خط كمر (34ـ 35 و a35 ـ 36)‌ = نصف دور كمر +2 تا 4 سانتي‌متر

خط كمر (37ـ 38 و 38 a ـ 39)‌ = نصف دور باسن +2 تا 3 سانتي‌متر

يك ساسون به پهناي 3 سانتي‌متر از اندازه‌اي كه كمر اضافه شده، كم مي‌شود. در شكل، اندازه‌اي كه بايد در خط كمر كسر شود، با خط سياه‌تر مشخص شده است. اندازه (7 ـ 39) به خط باسن در پهلو اضافه شده است. پس از تكميل شدن الگو مي‌توانيد آن را روي مقوا كپي كنيد و شابلون سايز دلخواه خود را داشته باشيد.

از حلقه آستين جلو و پشت يك سانتي‌متر به طرف پايين بياييد و نيم سانت هم به خط پهلو اضافه كنيد و خط حلقه آستين و پهلو را رسم كنيد. حلقه آستين جلو و پشت را از نقطه موازنه تا سرشانه به 2 قسمت كنيد.
به وسيله گونيا در نقطه وسط خط سرشانه و نقطه موازنه در جلو و پشت، خط عمود كوتاهي رسم كنيد. خط مركزي و خط راستاي جلو و پشت را تعيين كنيد.

روي الگوي پايه، سايز، اندازه دور سينه و كمر و باسن را بنويسيد. اين الگوي پايه مدل پيراهن ساده است. شما پس از اين هر تغييري براي طراحي مدل‌هاي مورد نياز خود روي كپي اين الگو انجام مي‌دهيد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها