0

سريع‌تر کپي کنيد

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

سريع‌تر کپي کنيد
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391  3:51 PM

  

 
 

کپي کردن و جابه‌جا کردن فايل‌ها يکي از عمومي‌ترين فعاليت‌هايي است که در هنگام کار در ويندوز کاربران انجام مي‌دهند. به طور معمول بيشتر کاربران براي انجام اين کار از ترکيب کليدهاي Ctrl+C و Ctrl+V استفاده مي‌کنند. به علت گرافيکي بودن واسط ويندوز، اين کار بسيار ساده است اما روش‌هاي دقيق‌تر و پيشرفته‌تري نيز براي اين کار وجود دارد که امکانات زيادي را در اختيار کاربران قرار مي‌دهد.

دستورات Command در ويندوز 7 نيز کاربرد دارد و برخي از اين دستورات امکاناتي در اختيار شما قرار مي‌دهد که در حالت گرافيکي قابل دسترسي نيست. به عنوان مثال دستور Robocopy يکي از دستورات کاربردي است که به شما امکان مي‌دهد تا فايل‌ها را کپي و يا جا‌به‌جا کنيد.

اين دستـور ده‌ها پارامتـر مختلـف دريافـت مي‌کنـد و با توجه به هر يک از پارامترهاي دريافتي فعاليت خاصي را انجام مي‌دهد. به عنوان مثال پارامتر MT :n به شما امکان مي‌دهد که عمل جا‌به‌جايي و يا کپي کردن را با چند ترد به‌طور موازي انجام دهيد. اين کار مشابه دانلود فايل‌ها از اينترنت به وسيله يک نرم‌افزار مديريت دانلود کمکي است که دانلود فايل را از ابتداي فايل و چند نقطه ديگر در ميانه فايل شروع مي‌کند. n مي‌تواند عددي بين 1 تا 128 باشد و بسيار سريع‌تر از حالت معمولي فايل‌ها را کپي مي‌کند.

هنگام کپي‌کردن فايل‌ها در محيط ويندوز، اگر خطايي رخ دهد يا منبع و يا مقصد فايل‌ها براي لحظه‌اي پاسخ‌گو نباشد، عمليات متوقف مي‌شود اما Robocopy به شما امکان مي‌دهد تا پس از رفع خطا امکان ادامه عمليات از جايي که متوقف شده ممکن شود.

پارامترهاي Robocopy مي‌توانند بـراي پوشه‌ها استثناء قائل شوند و يا براي اتفاقاتي که ممکن اسـت در آينده و در هنگـام کپي کردن رخ دهـد، از قبـل تصميـم‌گيري کند. به عنـوان مثـال پارامتـر ZB به کاربر اجازه مي‌دهد تا در صورتي که يک پوشـه و يا يک فايل به وسيلـه ابزارهـاي کنترلي غير قابل دستـرس بود، از آن نسخه پشتيبان تهيه کند. در کپـي‌هاي معمولـي اين خطا باعـث مي‌شـود تا عمليات کپي متوقـف شود.

شکل کلي دستور Robocopy به شکل زير است:

Robocopy source destination [file [file]...] [options]

براي کسب اطلاعات بيشتر در رابطـه با پارامترهاي فراوان اين دستور عبارت Robocopy /? را در خط فرمان تايپ کنيد و کليد Enter را بزنيد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها