0

سود اصلی تجارت مواد مخدر افغانستان به جیب مافیای بین المللی می رود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سود اصلی تجارت مواد مخدر افغانستان به جیب مافیای بین المللی می رود
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  9:22 AM

نسخه چاپيارسال به دوستان
یک مقام افغان:
سود اصلی تجارت مواد مخدر افغانستان به جیب مافیای بین المللی می رود

خبرگزاری فارس: وزارت مبارزه با مواد مخدر افغانستان اعلام کرد سود اصلی تجارت مواد مخدر این کشور به جیب مافیای بین المللی مواد مخدر می رود.

خبرگزاری فارس: سود اصلی تجارت مواد مخدر افغانستان به جیب مافیای بین المللی می رود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بی بی سی ابراهیم اظهر، معاون وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان تاکید کرد میزان سود سالیانه از تجارت مواد مخدر در افغانستان به بیش از هفتاد میلیارد دلار رسیده است که از این مقدار، تنها پنج درصد آن عاید کشاورزان و قاچاقچیان سطح پائین در افغانستان می شود .

وی تصریح کرد در آمد چشمگیری که از تجارت مواد مخدر بدست می آید ، مبارزه افغانستان با این پدیده و کاهش تولید مواد مخدر را با چالش روبرو کرده است . بر این اساس افغانستان در ده سال اخیر در همکاری با جامعه جهانی ، یکی از پر هزینه ترین برنامه های مبارزه علیه مواد مخدر را به اجرا گذاشته است ، اما این مبارزه ، نتیجه اندکی داشته است . شماری از مقامات دولتی افغانستان به دست داشتن در تجارت مواد مخدر متهم هستند و منتقدان این طرح اعلام کردند حکومت افغانستان توانایی شناسایی و بازداشت این افراد را ندارد .

وزارت مبارزه با مواد مخدر افغانستان سال‌های قبل از پیشرفت در کاهش تولید مواد مخدر خبر می داد ، اما در سال گذشته ، تولید تریاک در افغانستان 61 درصد افزایش یافت و کشت خشخاش نیز 7 درصد رشد داشته است . علاوه بر تجارت مواد مخدر، از نگرانی های اصلی برای افغانستان ، افزایش اعتیاد به مواد مخدر است ، به طوری که افغانستان را از یک کشور تولید کننده مواد مخدر، به مصرف کننده این مواد تبدیل کرده است .

معاون وزارت مبارزه با مواد مخدر افغانستان افزود اگر به این مساله رسیدگی جدی نشود ، اعتیاد به مواد مخدر، به یک مشکل فراگیر تبدیل خواهد شد .

انتهای پیام /

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها