0

7 مکان برای ملاقات بانهنگ ها +تصاویر

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

7 مکان برای ملاقات بانهنگ ها +تصاویر
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  8:51 AM

 باشگاه خبرنگاران، تماشای حیوانات در حیات وحش یک تجربه زیبا و خاطره انگیز است که برای کمتر کسی رخ می دهد. در این میان تماشای موجودات آبزی و عکس برداری از آنان مسلما تجربه ای زیبا و خاطره انگیز است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با بهترین مکان ها برای تماشای نهنگ ها آشنا کنیم.

آفریقای جنوبی
اگر به نقشه نگاه کنید متوجه می شوید که "آفریقای جنوبی" در انتهای قاره آفریقا قرار گرفته است و دارای خط ساحلی بسیار طولانی با اقیانوس هند و اقیانوس اطلس است. سواحل این کشور در واقع جزء مسیرهای اصلی مهاجرت نهنگها است. ناحیه" Hermanus " در آفریقای جنوبی در بین ماه های ژوئن تا نوامبر بهترین زمان برای دیدن نهنگها در آفریقای جنوبی است.

اسپانیا
این کشور اروپایی درارای جزایر فراوانی دورتر از خاک اصلی خود است که دارای آب و هوایی گرم بوده و گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. مناطقی بیم جزایر موسوم به "تعطیلات" و "تنریف" به دلیل آب های گرمی که در میان آنها جریان دارد به مکانی مناسب برای جذب دلفین ها و نهنگ ها تبدیل شده است.

نیوزلند
شهر کوچک " Kaikoura " در جنوب نیوزلند یکی از نقاط مناسب برای تماشای نهنگهای "عنبر" است. آبهای این منطقه سرشار از مواد مغذی بوده و ترکیب جریان های آبی سرد و گرم باعث شده است تا تعداد زیادی از این گونه از نهنگ به این منطقه سری بزنند. شما در این محل می توانید از ساحل و یا با حرکت بر روی دریا این نهنگ ها را تماشا کنید.

کالیفرنیا
سواحل امن و پر از غذای موجود در کالیفرنیای آمریکا باعث می شود تا تعداد زیادی از انواع نهنگها به این منطقه سفر کنند. نهنگ خاکستری یکی از گونه هایی است که بیش از سایر نهنگها به این منطقه سفر می کند. در عین حال سالانه هزاران دلفین نیز به این منطقه سفر می کنند. نهنگ آبی به عنوان یکی از بزرگترین گونه های نهنگ نیز از جمله گونه هایی است که به سواحل کالفرنیا میاید و این مکان یکی از بهترین نقاط برای دیدن این گونه است.

ایسلند
مناطق شمال شرقی این کشور که در مناطق شمالی قاره اروپا یکی از مکان های مناسب برای تماشای نهنگ ها است. تورهای زیادی در فصل تابستان در این منطقه فعال است که علاقمندان را با قایق های ماهیگیری به دریا می برند تا بتوانند نهنگهایی مثل گونه " Minke " و نهنگ آبی را مشاهده کنند. همچنین در بندر " Husavik " موزه ای جالب در مورد نهنگها وجود دارد.

نروژ
اگر می خواهید تا نهنگهای قاتل را به عنوان خطرناک ترین گونه این جانور مشاهده کنید بایتسی به شمال اروپا و نروژ سفر کنید. بهترین نقطه در این کشور برای مشاهده نهنگهای قاتل جزایر " Lofoten " در شمال نروژ است. این جزایر در درون دایره قطبی این کشور قرار داشته و بهترین زمان برای دیدن این نهنگ ها مابین ماه های اکتبر و ژانویه است.

آرژانتین
شبه جزیره " protruding Valdes " در آرژانتین یکی از بهترین نقاط دنیا برای تماشای نهنگها است. نهنگهای "شکارچی جنوبی" و "نهنگهای قاتل" از جمله گونه های نهنگ هستند که به این منطقه سفر می کنند. گونه شکارچی جنوبی بین ماه های جولای و دسامبر و نهنگهای قاتل از فوریه تا آوریل در این منطقه حضور دارند.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها