0

تجهیز 5 هزار هکتار از اراضی کشاورزی رشت

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

تجهیز 5 هزار هکتار از اراضی کشاورزی رشت
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  12:33 AM

  فرماندار رشت از تجهیز و نوسازی 5 هزار هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان در سال جاری خبر داد.

 
خبرگزاری فارس: تجهیز 5 هزار هکتار از اراضی کشاورزی رشت

 

 سید ولی‌الله عظمتی شامگاه دوشنبه در جمع اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای این شهرستان با تبریک روز معلم و کارگر اظهار کرد: شوراها پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند.

وی فعالیت شوراها را سبب رشد و توسعه منطقه عنوان کرد و افزود: شهرستان رشت به دلیل واقع شدن در مرکز استان دارای پیچیدگی‌های ویژه است.

عظمتی با اشاره به فعالیت در بخش‌های آب شرب، گاز، بهداشت و درمان در رشت خاطرنشان کرد: سال گذشته شتاب بسیار خوبی در بخش‌های مذکور در این شهرستان صورت گرفته است.

این مسئول رشت را شهرستان کشاورزی نامید و تصریح کرد: بزرگ‌ترین مزارع کشور در رشت قرار دارد.

فرماندار رشت اعتبار دولتی این شهرستان در سال گذشته را بالغ بر 197 میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: سال گذشته 267 میلیارد تومان پروژه صنعتی در رشت افتتاح شد.

وی با بیان اینکه 125 روستای رشت از نعمت گاز برخوردارند، بیان کرد: عملیات گازرسانی به 66 روستای این شهرستان در حال اجراست.

عظمتی با تاکید براینکه تمام روستاهای رشت تا سال 92 گازدار می‌شوند، گفت: سال گذشته میزان آسفالت راه‌های رشت به 530 کیلومتر رسید.

فرماندار رشت از آسفالت 60 کیلومتر از راه‌های این شهرستان به‌زودی خبر داد و اذعان کرد: تمام روستاهای رشت تا سال 92 آسفالت می‌شوند.

وی ضریب بهره‌مندی آب شرب روستاهای رشت را 52 درصد عنوان کرد و بیان داشت: 153 روستای رشت از آب شرب برخوردارند.

به گفته عظمتی آبرسانی به 72 روستای رشت در حال انجام است و آبرسانی به 69 روستا هنوز انجام نشده است.

فرماندار رشت با اشاره به تجهیز و نوسازی 800 هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان در سال گذشته تصریح کرد: امسال 5 هزار هکتار از اراضی کشاورزی رشت تجهیز و نوسازی می‌شود.

وی انجام این حجم از کار در 30 سال گذشته را بی‌سابقه خواند و اظهار کرد: گیلان در بخش کشاورزی با کمبود آب مواجه است.

این مسئول بتنی کردن 150 کیلومتر از انهار رشت در سال جاری را از جمله فعالیت‌ها برشمرد و تصریح کرد: تمام روستاهای رشت دارای برق هستند اما با فرسودگی شبکه‌ها مواجهیم.

عظمتی ضعف ولتاژ برق در روستاها را از معضلات نامید و گفت: عملیات نصب پست‌های پرقدرت جدید برق در حال انجام است.

فرماندار رشت در ادامه عدم آموزش را یکی از چالش‌ها در مسیر توسعه شوراها دانست و خاطرنشان کرد: نبود آموزش مشکلاتی را برای اعضای شوراها به وجود آورده است.

وی نبود شفافیت مسئولیت‌های قانونی را از دیگر چالش‌های شوراها برشمرد و اذعان کرد: واگذار نشدن امور دستگاه‌های اجرایی به شوراها از مشکلات است.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها