0

انتقاد مقامات اوکراین از جهت‌گیری مرکل درباره وضعیت تیموشنکو

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

انتقاد مقامات اوکراین از جهت‌گیری مرکل درباره وضعیت تیموشنکو
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  6:40 PM

نسخه چاپيارسال به دوستان
انتقاد مقامات اوکراین از جهت‌گیری مرکل درباره وضعیت تیموشنکو

خبرگزاری فارس: اوکراین از رویکرد صدراعظم آلمان در زمینه انتقال رهبر مخالفان اوکراین برای درمان به آلمان و تحریم مسابقات فوتبال ۲۰۱۲ انتقاد کرد.

خبرگزاری فارس: انتقاد مقامات اوکراین از جهت‌گیری مرکل درباره وضعیت تیموشنکو

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آلمانی "تسایت"، مقامات اوکراین از اظهارات "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان مبنی بر انتقال  "یولیا تیموشنکو" نخست وزیر پیشین اوکراین  و رهبر مخالفات دولت به آلمان برای درمان و تحریم شرکت در مسابقات فوتبال به شدت انتقاد کردند.

بر اساس این گزارش، "واسیلی کیزلیوف" از حزب حاکم اوکراین گفت: خانم صدراعظم فراموش کرده است که وی آلمان را اداره می کند و نه اوکراین را. وی ضمن اینکه اظهارات مرکل را دخالت آشکار در امور داخلی اوکراین دانست گفت که درمان زندانیان بیمار در خارج از کشور با قوانین اوکراین مغایرت دارد.

رسانه ها اعلام کردند که مرکل قصد دارد تا در اعتراض به وضعیت جسمانی تیموشنکو  شرکت در مسابقات فوتبال یورو 2012 را تحریم کند و انتظار دارد تا وزرای کابینه نیز از این اقدام وی پیروی کنند.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که دختر تیموشنکو از دولت آلمان خواست تا زندگی مادرش را که به مدت 10 روز دست به اعتصاب غذا زده است را نجات دهند.

"اشتفان زایبرت" سخنگوی دولت آلمان نیز هفته گذشته با تائید این موارد اعلام کرد که برلین با دقت مسئله درمان تیموشنکو را دنبال می‌کند و احتمالا مرکل در لهستان که به صورت مشترک میزبان برگزاری مسابقات است برای تماشای مسابقات حاضر خواهد شد.

سرویس امنیتی اوکراین در اکتبر سال 2011 شکایتی را علیه یولیا تیموشنکو مطرح کرد که که بر اساس آن شرکت دولتی «سیستم انرژی واحد اوکراین» که ریاست آن در سال‌های 1990 برعهده وی بود، رقمی بیش از 400 میلیون دلار به وزارت دفاع روسیه اضافه تر پرداخت کرده است. بدین ترتیب تیموشنکو متهم به تلاش برای هدر دادن مبلغی معادل 405 میلیون دلار از بودجه دولت اوکراین شده که در صورت اثبات اتهامات وارده در این پرونده، وی به 12 سال حبس محکوم خواهد شد.

 

نخست وزیر سابق اوکراین در ماه اکتبر سال 2011 بخاطر سوء استفاده از مقام خویش در هنگام امضای قرارداد گازی با روسیه در سال 2009 و آسیب مالی جدی رساندن به دولت اوکراین به 7 سال حبس محکوم شده و از آن زمان تاکنون در زندان شهر خارکوف بسر می‌برد

 

انتهای‌پیام/ط.ص

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها