0

مخالفت رئیس سابق ستاد مشترک ارتش اسرائیل با حمله به ایران

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مخالفت رئیس سابق ستاد مشترک ارتش اسرائیل با حمله به ایران
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  6:32 PM

نسخه چاپيارسال به دوستان
مخالفت رئیس سابق ستاد مشترک ارتش اسرائیل با حمله به ایران

خبرگزاری فارس: رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در کنفرانسی در شهر نیویورک مخالفت خود را با حمله نظامی به ایران اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: مخالفت رئیس سابق ستاد مشترک ارتش اسرائیل با حمله به ایران

به گزارش فارس، "گابی اشکنازی" روز گذشته در کنفرانس روزنامه صهیونیستی "جروزالم پست" در شهر نیویورک تصریح کرد که لازم نیست همین فردا صبح به ایران حمله شود اما تل‌آویو می‌بایست همراه تحریم‌ها و اقدامات دیپلماتیک مقابل ایران، تهدید به حمله نظامی علیه ایران کند.

وی تصریح کرد که راهبرد صحیح در مقابل ایران همان ادامه تحریم‌های اقتصادی و همان اقداماتی است که تحت نظارت ما است.

اشکنازی اینگونه تصریح کرد: من فکر می‌کنم ما هنوز زمان داریم. این زمان فردا صبح نیست. بهتر است دوستان خود در سراسر جهان و منطقه را متقاعد کنیم که ایران یک تهدید جهانی است و اسرائیل در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده است. در هر صورت، اسرائیل به قابلیت خود نیازمند است زیرا ما نمی‌توانیم تحت چتر هسته‌ای ایران زندگی کنیم.

رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی اینگونه ادامه داد: ما به تحریم های فلج کننده و حتی تحریم های بسیار شدیدتر نیاز داریم شاید هم‌اکنون خیلی دیر و بی اهمیت شده باشد؛ ضرورت دارد که این تحریم ها به وسیله یک تهدید نظامی معتبر حمایت شوند.

"ایهود اولمرت" که نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی بود در کنفرانس جروزالم پست تصریح کرد که هنوز زمان برای متوقف کردن ایران از طریق تحریم و دیپلماسی وجود دارد.

وی در خصوص تحولات خاورمیانه نیز گفت که "عمر سلیمان" رئیس سابق اطلاعات مصر دو ماه قبل از سقوط "حسنی مبارک" از تل‌آویو دیدار کرده بود.

اشکنازی تصریح کرد که یک نفر در آن زمان از سلیمان پرسید که چگونه می‌تواند در خصوص انتقال قدرت در مصر مطمئن باشد و او پاسخ داد که مهم نیست که چه کسی رأی دهد بلکه این مهم است که چه کسی آرا را بشمارد.

رئیس سابق ستاد مشترک ارتش اسرائیل همچنین افزود که سقوط احتمالی "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه یک تغییر مثبت برای اسرائیل خواهد بود اما این در صورتی است که هر رژیمی که بعد از اسد روی کار بیاید با ایران یا حزب‌الله هم ردیف و همسو نباشد.

وی مدعی شد: بیشتر تسلیحات حزب‌الله از مخزن مهمات سوریه می آید و پول‌ها و سرمایه‌ها از جانب ایران تأمین می‌شود.

رئیس سابق ستاد مشترک ارتش اسرائیل اینگونه ادامه داد که عدم موفقیت جامعه بین‌الملل برای اتخاذ اقدامی محسوس مقابل سوریه، به مفهوم صدور مجوز کشتار برای اسد است.

انتهای پیام/ف.ص

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها