0

جعفر دهقان در نقش اولین شهید روحانی دفاع مقدس

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

جعفر دهقان در نقش اولین شهید روحانی دفاع مقدس
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  11:37 PM

2-400.jpg

«شیخ شریف» عنوان فیلمی تلویزیونی است که کارگردانی آن را اسماعیل فلاح پور برعهده دارد و تاکنون بیش از 75 درصد از آن تصویربرداری شده است.

به گزارش سرويس تلويزيون ايسنا، روابط عمومی بسیج رسانه ملی اعلام كرد: «علی اصغر جعفری» مشاور ريیس سازمان و ريیس بسیج صداوسیما به همراه جمعی از مدیران این مرکز با حضور در لوکیشن تله فیلم «شیخ شریف» واقع در شهرک سینمایی دفاع مقدس از پشت صحنه این فیلم بازدید کردند.

جعفری در این بازدید با ابراز رضایتمندی از روند ساخت این فیلم گفت: به تصویر کشیدن ایثارگری، رشادتها، دلاورمردیها و شجاعت فرزندان سرفراز میهن عزیزمان در دوران دفاع مقدس راهکاری عملی برای ارائه الگویی مناسب به جوانان و نسل های جدید انقلاب اسلامی است که بسیج رسانه ملی سعی دارد با روشی هنرمندانه در راه قدم بردارد.

 

فيلم شيخ شريف

وی با بیان اینکه در میان اقشار مختلف مردمی، روحانیون بیشتر شهید را تقدیم انقلاب کرده اند، ادامه داد: در این فیلم تلویزیونی سعی خواهد شد نقش ارزنده‌ی روحانیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی به تصویر کشیده شود چراکه بدون شک حماسه روحانیون در دفاع مقدس، همواره در تاریخ این سرزمین ماندگار و پایدار خواهد ماند.

مشاور ريیس رسانه ملی ادامه داد: شهید محمدحسن شریف قنوتی، به عنوان اولین شهید روحانی مبارز دوران دفاع مقدس که با اقتدار، شجاعت و مردم داری خود در روحیه دادن به مردم جنگ زده خرمشهر نقش بی بدیلی داشت، ایده ای فاخر برای برنامه سازی است.

 

فيلم شيخ شريف

بر اساس این گزارش جعفر دهقان که برای اولین در لباس یک روحانی جلوی دوربین ظاهر شده است، به ایفای نقش این شهید بزرگوار خواهد پرداخت و شیوا خسرومهر، محمد ایزدی یکتا، محمد باجلان، نازنین پیرکاری، ارسطو خوش رزم، محمد شادانی، سروناز سرلک به همراه جمعی دیگر از هنرمندان تئاتر بازیگران اصلی این تله فیلم هستند.

«شیخ شریف» گوشه‌ای از مبارزات و ایثارگری های اولین شهید روحانی دفاع مقدس «محمدحسن شریف قنوتی» را به تصویر می کشد.

این تله فیلم در دو مقطع مبارزاتی این شهید در دوران طاغوت در شهر بروجرد و روزهای آغازین جنگ تحمیلی در خرمشهر را نشان می دهد که سرانجام این شهید والامقام در عصر روز ۲۴ مهر ۱۳۵۹ در خرمشهر بدست سربازان بعثی به طرز فجیعی به شهادت رسید.

این تله فیلم به سفارش بسیج سازمان صداوسیما و با مشارکت سازمان بسیج طلاب و روحانیون در حال تولید است و سایر عوامل اصلی آن عبارتند از: تهیه کننده: محسن پیریایی، تصویربردار: مصطفی احمدیان، طراح صحنه و لباس: حسین کرمی، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: سامان تفرشی، منشی صحنه: بهشته ناصری، طراح گریم: بابک کشن فلاح، مدیر تولید: علی اصلانی، صدابردار: علی عدالت دوست، مدیر تدارکات: سجاد نوری.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها