0

رانت 8 هزار تومانی چوبدارها از گوشت 25 هزار تومانی

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

رانت 8 هزار تومانی چوبدارها از گوشت 25 هزار تومانی
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  4:31 PM

خبرگزاری فارس:مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران گفت: قیمت گوسفند زنده کیلویی 8500 تومان بیشتر نیست و مفهوم آن این است که گوشت در بازار نباید بیش از 16 الی 17 هزار تومان باشد و تفاوت تا کیلویی 25 هزار تومان قیمت گوشت در بازار به جیب دلال و چوبدار می‌رود.

خبرگزاری فارس: رانت 8 هزار تومانی چوبدارها از گوشت 25 هزار تومانی

سعید سلطانی سروستانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: قیمت گوسفند زنده کیلویی 8500 تومان است و طبق بررسی‌های علمی 48 الی 50 درصد گوسفند و بز لاشه و بقیه به عنوان گوشت به مصرف می‌رسد.

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران کشور ادامه داد: با این محاسبه قیمت گوشت در بازار نباید کیلویی 16 الی 17 هزار تومان بیشتر باشد.

وی افزود: هر اندازه قیمت بازار بالاتر از این میزان باشد به جیب دلال و چوبدار می‌رود و دامدار به سود 7 درصدی هم قانع است.

به گفته سلطانی سیاست‌های نادرست طی سال‌های اخیر نظیر جداسازی مرکز پشتیبانی امور دام از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز واگذاری مرکز گوشت زیاران از عواملی بود که اجازه جولان بیشتر به چوبداران داد و دولت جایگرین مناسبی برای این شرکت‌ها در نظر نگرفت.

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران کشور تصریح کرد: راه افزایش بی‌حد و حصر قیمت‌ گوشت علاوه بر مدیریت زنجیره تولید تقویت تشکل‌ها و اتحادیه‌ها و سپردن امور به دست آنهاست تا از این طریق نقش واسطه‌ها هم به حداقل برسد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها