0

بخش مایع تصفیه‌خانه فاضلاب همدان خرداد ماه افتتاح می‌شود

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

بخش مایع تصفیه‌خانه فاضلاب همدان خرداد ماه افتتاح می‌شود
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  12:23 AM

  فرماندار همدان از افتتاح بخش مایع تصفیه‌خانه فاضلاب همدان در خرداد ماه سال جاری خبر داد.

 
خبرگزاری فارس: بخش مایع تصفیه‌خانه فاضلاب همدان خرداد ماه افتتاح می‌شود

 

حسن قهرمانی مطلق عصر شنبه در بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب همدان با ابراز رضایت از روند اجرای این پروژه اظهار کرد: با وجود اینکه وقفه‌ای در اجرای این پروژه صورت گرفت اما از سال 86 که کار اجرایی این پروژه آغاز شده تاکنون خوب پیش رفته است.

وی تصریح کرد: این پروژه که برای اجرای هزینه‌ای بالغ بر 120 میلیارد تومان نیاز دارد تاکنون 85 میلیارد تومان آن هزینه شده است.

فرماندار همدان پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب همدان را کاری بی‌نظیر دانست و گفت: همدان به عنوان پایلوت می‌تواند الگوی سایر شهرها نیز قرار گیرد و از همه مجموعه‌هایی که در اجرای این پروژه مساعدت کردند، باید تشکر کرد.

وی با بیان اینکه افق نهایی این طرح سال 1400 است، افزود: مکان‌یابی و سرعت پروژه بسیار خوب بوده و شهر همدان می‌تواند در آینده فاضلاب شهرهای بهار، صالح‌آباد، مریانج و جورقان را نیز زیر پوشش قرار دهد.

قهرمانی‌مطلق پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب همدان را یکی از اقدامات بسیار موثر دولت نهم و دهم برشمرد و خاطرنشان کرد: در این پروژه هم مردم و هم مجموعه‌های اداری در شبکه‌گذاری‌ها که با حفاری همراه بود، بسیاری همکاری کردند که باید از همه آنها تشکر کرد.

وی اظهار کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب همدان که بخش مایع آن از بهمن ماه کار خود را آغاز کرده است، در خرداد ماه سال جاری افتتاح می‌شود و بخش لجن تصفیه‌خانه نیز در ماه‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار همدان در ادامه تصریح کرد: شهر همدان با دبی مصرفی 1400 لیتر بر ثانیه نیازمند اجرای چنین پروژه‌ای بود و اکنون با اجرای این پروژه آب ماندگاری خواهیم داشت که می‌تواند صرف بخش‌های نیازمند به آب شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌ای به این عظمت باید دارای خروجی بالایی نیز باشد، گفت: خروجی این تصفیه‌خانه بسیار مهم است چراکه هم صنعت و هم کشاورزی نیازمند این آب هستند و باید در هر دو به کار گرفته شود.

قهرمانی مطلق یادآور شد: در ارتباط با چگونگی بهره‌گیری از این آب، باید با حضور همه مجموعه‌ها تصمیم‌گیری شود چراکه هم صنعت و هم کشاورزی به آب حاصل از تصفیه فاضلاب نیازمند هستند.

وی با اشاره به دیگر فواید اجرای تصفیه‌خانه فاضلاب یادآور شد: در سال‌های گذشته با بارش باران شاهد پس‌زدگی و آب گرفتگی معابر بودیم اما در دو سال اخیر با اجرای شبکه‌های جمع آوری سطحی آب، با وجود بارندگی‌های شدید و طولانی آبگرفتگی و پس‌زدگی نداشتیم که این نشان از کار فنی در این حوزه است.

فرماندار همدان بیان کرد: در در سال‌های گذشته مشکلاتی در چاه‌های جذبی فاضلاب در منازل و یا روان شدن فاضلاب در سطح شهر مشکلاتی وجود داشت که همین امر ضرورت ایجاد تصفیه‌خانه فاضلاب را ایجاب می‌کرد که با راه افتادن این تصفیه‌خانه و شبکه‌های منسجم دیگر می‌توان گفت که دیگر در فاضلاب مشکلی نداشته باشیم.

وی در خصوص فاضلاب بیمارستان‌‌ها، رستوران و هتل‌ها نیز یادآور شد: در این ارتباط نیز باید جلسه‌ای با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مجمع هتلداران برگزار شود تا در این خصوص نظرات آنها نیز مدنظر قرار گیرد.

قهرمانی مطلق در پایان گفت: شهر همدان برای تأمین آب شرب مردم از سد و چاه‌ها استفاده می‌کند که هیچگونه نگرانی در خصوص آلودگی آب وجود ندارد، آب همدان تنها مقداری سختی دارد که آن نیز با نظر پزشکان مشکلی برای افراد ندارد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها