0

ناگفته‌هاي توكلي از نخست وزيري مهندس موسوی

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

ناگفته‌هاي توكلي از نخست وزيري مهندس موسوی
شنبه 9 اردیبهشت 1391  9:28 PM

 خبرگزاری دانشجو: مناظره انتخاباتي احمد توكلي و مصطفي كواكبيان بعد از ظهر امروز در دانشكده مديريت دانشگاه تهران برگزار شد.

احمد توكلي در ابتداي مناظره خود كواكبيان با اشاره به به وقايع پيرامون انتخاب موسوي به عنوان نخست‌وزير در دور دوم رياست جمهوري حضرت آقا گفت: سال 1364 و در روزهايي كه رئيس جمهور انتخاب شده و بايد به مجلس نخست وزير معرفي مي‌كرد بنده و آقاي پرورش كه در مجلس و كابينه موسوي با هم بوديم خدمت حضرت آقا رفتيم آن موقع در دور دوم بحث انتخاب نخست وزير مطرح بود.

 وي افزود: حضرت آقا براي ما دو نفر نقل قول كردند كه؛ بنده قبل از انتخابات دور دوم رياست جمهوري خدمت امام رفتم و به ايشان گفتم نمي‌خواهم در اين دوره نامزد بشوم. امام(ره) از بنده پرسيدند چرا به ايشان گفتم، من معرفي آقاي موسوي را خلاف شرع مي‌دانم.
 
توكلي ادامه داد: امام(ره) به آيت الله خامنه اي گفته بود شما نامزد بشويد و اگر مردم رأي دادند هركس را كه براي نخست‌وزيري به مجلس معرفي كرديد و راي آورد من قبول مي‌كنم.

توكلي با اشاره به اعلام نامزدي آيت الله خامنه اي و انتخاب ايشان به رياست جمهوري گفت: عده‌اي از نمايندگان طرفدار موسوي در مجلس به امام(ره) نامه نوشتند و گفتند اگر موسوي معرفي نشود، چنين و چنان خواهد شد و همچنين برخي فرماندهان جنگ نيز خدمت امام(ره) رفتند و گفتند اگر موسوي معرفي نشود جبهه‌ها آسيب مي‌بيند.

 توكلي با اشاره به پاسخ امام(ره) گفت: ايشان فرموده بودند به نظر من مصلحت اين است كه نخست وزير عوض نشود.

 نامزد نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي با تشريح ابعاد مختلف انتخاب مجدد موسوي به نخست وزيري گفت: بنده آن زمان يك تحليل خدمت آقا عرض كردم و در آن گفتم حال كه موسوي انتخاب شده به دنبال فكري براي اتمام محترمانه جنگ باشيد.

 توكلي با اشاره به تاكيد رهبري بر مسائل اقتصادي گفت: يكي از دلايلي كه مقام معظم رهبري در چند سال اخير بر مسائل اقتصادي توجه ويژه‌اي نموده‌اند اين است كه در مقابل تحريم‌هاي غرب توان مقاومت و حفظ حقوق ملي را داشته باشيم.

 وي افزود: مساله غرب تنها مساله هسته‌اي نيست بلكه آنها به دنبال محروم ساختن ما از دستيابي به علم و فن‌آوري هستند و لذا ما در دفاع از اين حق بايد هزينه بپردازيم و بنابراين فشار اقتصادي به وجود خواهد آمد و اگر اقتصاد را سامان ندهيم نمي‌توانيم در برابر اين فشارها مقاومت كنيم.

 مصطفي كواكبيان در اين مناظره با اشاره به اهميت مسائل اقتصادي گفت: يكي از پاشنه آشيل‌هاي كه در وضعيت كنوني مهم است وضعيت معيشت مردم مي‌باشد.

 وي افزود: مردم ما نشان دادند كه مردمي وفادار به انقلاب اسلامي هستند و در انتخابات دور اول مجلس نهم با وجود ناملايمات و سختي‌ها پاي صندوق‌هاي رأي آمدند و همين ضريب افزايش مشاركت، افزايش ضريب امنيت ملي را به دنبال خواهد داشت.

نماينده هشتم مجلس شوراي اسلامي با اشاره به امتيازات ايران در مذاكرات استانبول گفت: يكي از دلايل خوب پيش‌رفتن مذاكرات همين انتخابات مجلس نهم بود و حيف است كساني كه مي‌خواهند نماينده اين مردم شوند براي وضعيت اشتغال، گراني، تورم، برنامه‌اي نداشته باشند.

 كواكبيان تاكيد كرد:يكي از دقيق‌ترين نكات در مراكز راهبردي جهان در مورد ايران مساله پاسخگويي به مطالبات اقتصادي مردم است.

 وي افزود: وقتي ما بدون برنامه مي‌گوييم كه در سال 90، 5/2 ميليون شغل ايجاد خواهيم كرد، نتيجه‌اش به خطر افتادن ساير مشاغل موجود خواهد بود و با اين وضعيت آينده اشتغال بسياري از جوانان معلوم نيست.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها