0

آمریکا به سیاستهای محرک پولی بیشتری نیاز دارد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

آمریکا به سیاستهای محرک پولی بیشتری نیاز دارد
شنبه 9 اردیبهشت 1391  7:31 PM

خبرگزاری فارس: رییس موسسه سرمایه گذاری پیمکو تاکید کرد کاهش رشد اقتصادی آمریکا نشانگر این واقعیت است که این کشور به سیاستهای محرک پولی بیشتری نیاز دارد.

خبرگزاری فارس: آمریکا به سیاستهای محرک پولی بیشتری نیاز دارد

به گزارش خبرگزاری فارس محمد الریان در مصاحبه اختصاصی با شبکه بلومبرگ تصریح کرد فدرال رزرو آمریکا باید به اجرای سیاستهای انبساطی پولی ادامه دهد چرا که کاهش رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه نخست 2012 میلادی نشان داد ساختارهای اقتصادی این کشور هنوز به طور کامل از بحران مالی رهایی پیدا نکرده است .

بر اساس گزارش وزارت بازرگانی آمریکا رشد اقتصادی این کشور در سه ماه نخست 2012 به کمتر از 2.2 درصد رسیده است که این رقم 0.8 درصد نسبت به سه ماه پایانی 2011 کاهش داشته است .

وی افزود اگر روند نزولی رشد اقتصادی آمریکا ادامه یابد فدرال رزرو این کشور مجبور به ادامه سیاستهای محرک پولی خواهد بود . بن برنانکه رییس فدرال رزرو آمریکا نیز تاکید کرد فدرال رزرو آمریکا حاضر است تا برای افزایش رشد و رونق اقتصادی آمریکا هر اقدامی را انجام دهد . فدرال رزرو آمریکا قصد دارد تا سال 2014 میلادی سیاستهای انبساطی پولی خود را ادامه دهد .

کارشناسان اقتصادی پیش از این رشد اقتصادی 2.5 درصدی را برای آمریکا در سه ماه نخست امسال پیش بینی کرده بودند . الریان افزود من به شدت نگران تکرار تجربه سالهای 2010 و 2011 برای آمریکا هستم که رشد اقتصادی این کشور در ماههای نخست این سالها افزایش یافت ولی در ماههای بعد شاهد کاهش رشد اقتصادی بودیم .

وی گفت اگر اقتصاد آمریکا می خواهد نرخ بیکاری خود را به سطح قابل قبولی کاهش دهد باید هر ماه بیش از 250 تا 300 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کند . این در حالی است که طی ماه مارس تنها 120 هزار فرصت شغلی جدید در آمریکا ایجاد شده است . نرخ بیکاری این کشور تا پایان سه ماه نخست 2012 به 8.2 درصد رسیده است .

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها