0

تسهیل دسترسی و اشتراک اطلاعات کاربران اینترنت در آمریکا با تصویب قانون تازه

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

تسهیل دسترسی و اشتراک اطلاعات کاربران اینترنت در آمریکا با تصویب قانون تازه
شنبه 9 اردیبهشت 1391  7:09 PM

خبرگزاری فارس: مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را به تصویب رسانده که زمینه را برای تسریع دسترسی به اطلاعات کاربران اینترنت در آمریکا و خارج از آن به بهانه تامین امنیت ملی آمریکا فراهم می آورد.

خبرگزاری فارس: تسهیل دسترسی و اشتراک اطلاعات کاربران اینترنت در آمریکا با تصویب قانون تازه

به گزارش فارس به نقل از کامپیوترورلد، این قانون موسوم به CISPA به تمامی نهادهای دولتی و اطلاعاتی آمریکا امکان می دهد تا اطلاعات خصوصی مربوط به نحوه استفاده از میلیون ها کاربر اینترنت دسترسی داشته و آنها را بررسی کنند.

از مجموع نمایندگان کنگره 248 نفر به این قانون رای مثبت داده و 168 نفر هم با آن مخالفت کنند. بلافاصله بعد از اعلام خبر تصویب این قانون گروه های مدافع حقوق مدنی شهروندان در آمریکا و اتحادیه های مرتبط نسبت به این مساله واکنش نشان دادند و به شدت در مورد تبعت جاسوسی دولت آمریکا در امور خصوصی شهروندان هشدار دادند.

در حالی که ادعا می شود با بررسی اطلاعات خصوصی مردم مقابله با حملات سایبری و شناسایی عوامل آنها ساده تر می شود، اما کارشناسان معتقدند قوانین تصویب شده قبلی پاسخگوی این نگرانی بوده و لزومی به تصویب قوانین تازه در این زمینه وجود نداشته است.

مایک راجرز یکی از نمایندگان مخالف با تصویب این قانون تصریح کرده که تصویب CISPA توسط افرادی صورت گرفته که در حال محروم کردن آمریکا از آزادی های خود هستند. در صورت تصویب این طرح در سنای آمریکا، نمایندگان برای امضا و ابلاغ آن را به کاخ سفید خواهند فرستاد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها