0

قوانین تازه آمریکا بلای جان شرکت‌های آی‌تی اروپا

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

قوانین تازه آمریکا بلای جان شرکت‌های آی‌تی اروپا
شنبه 9 اردیبهشت 1391  7:09 PM

خبرگزاری فارس: قانون تازه‌ای که به مقابله با واردات و فروش کالاهای تقلبی به تصویب کنگره آمریکارسیده شرکت های فناوری در اروپا را دچار مشکلات جدی کرده است.

خبرگزاری فارس: قوانین تازه آمریکا بلای جان شرکت‌های آی‌تی اروپا

به گزارش فارس به نقل از وی‌تری، این قانون برای مقابله با عرضه گسترده کالاهای تقلبی بی کیفیت در بازار آمریکا تصویب شده، اما در عمل محدودیت هایی را به صادرکنندگان کالا به آمریکا تحمیل می کند که هزینه های صادرات را به میزان چشمگیری افزایش می دهد.

بر اساس این قانون که به NDAA شهرت یافته بازکردن برخی قطعات کالاهای صادراتی به آمریکا و چک و کنترل مجدد آنها به منظور کسب اطمینان از کیفیت آنها ضروری است. همچنین صادکنندگان سیستم های الکترونیکی و رایانه ای که ارتش آمریکا مشتری آنهاست، برای تایید کیفیت تک تک قطعاتی که در تولیداتشان به کار می روند مراحل تازه ای را طی کنند.

بر اساس این قانون اگر در هر یک از کالاهای الکترونیک وارداتی به آمریکا قطعه ای تقلبی پیدا  شود، واردات کل انواع آن کالا توسط دولت ایالات متحده ممنوع خواهد بود. صادرکنندگان آسیایی و اروپایی به شدت به این سختگیری ها اعتراض کرده و معتقدند ایالات متحده در عمل از این طریق به دنبال محدودکردن بازار داخلی خود به نفع شرکت های آمریکایی است.

در حال حاضر 283 شرکت اروپایی قراردادهای کاری متنوعی را با ارتش آمریکا برای تامین نیازهای آن در حوزه آی تی و رایانه و مخابرات منعقد کرده اند که اجرای این قانون شرایط مالی و کاری آنها را در این کشور دشوارتر از گذشته می کند. این قراردادها در مجموع برای این شرکت ها یک میلیارد دلار درآمد به همراه آورده است.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها