0

پیش‌بینی مؤسسات نظرسنجی معتبر فرانسه: فرانسوآ اولاند برنده نهایی کلید الیزه

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

پیش‌بینی مؤسسات نظرسنجی معتبر فرانسه: فرانسوآ اولاند برنده نهایی کلید الیزه
شنبه 9 اردیبهشت 1391  11:19 AM

نسخه چاپيارسال به دوستان
انتخابات فرانسه-۶۴//
پیش‌بینی مؤسسات نظرسنجی معتبر فرانسه: فرانسوآ اولاند برنده نهایی کلید الیزه

خبرگزاری فارس: بنا بر اعلام دو مؤسسه نظرسنجی معتبر در فرانسه، "فرانسوآ اولاند" نامزد سوسیالیست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در دور دوم انتخابات با کسب بیشترین آراء برنده کلید کاخ الیزه خواهد شد.

خبرگزاری فارس: پیش‌بینی مؤسسات نظرسنجی معتبر فرانسه: فرانسوآ اولاند برنده نهایی کلید الیزه

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری فرانسه‌زبان "آتلانتیکو"، نتایج تازه‌ترین نظرسنجی مؤسسه "BVA" نشان می‌دهد، "فرانسوآ اولاند" نامزد سوسیالیست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در دور دوم انتخابات با کسب 54.5 درصد آراء رقیب خود "نیکلا سارکوزی" را که تنها 45.5 درصد رأی کسب خواهد کرد، شکست داده و با اختلافی 9 درصدی پیروز نهایی انتخابات ریاست جمهوری 2012 فرانسه می‌شود.

این در حالیست که بر اساس نتایج نظرسنجی مؤسسه "TNS Sofres" برای شبکه "I-Tele" نیز نامزد سوسیالیست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در دور دوم انتخابات برنده خواهد شد.


بنابر اعلام این مؤسسه،‌ اولاند و سارکوزی در دور دوم انتخابات به ترتیب 55 و 45 درصد آراء را به خود اختصاص خواهند داد و 51 درصد از طرفداران "مارین لوپن" نامزد جبهه ملی در دور دوم به سارکوزی و 16 درصد از آنها به اولاند رأی خواهند داد.

علاوه بر این طبق اعلام همین مؤسسه، 82 درصد از طرفداران "ژان لوک ملانشون" نیز در دور دوم انتخابات به اولاند و 6 درصد آنها به سارکوزی رأی خواهند داد. 

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه 6 ماه مه (17 اردیبهشت) برگزار خواهد شد و طی آن فرانسوآ اولاند و نیکلا سارکوزی برای ورود به کاخ الیزه به رقابت نهایی با یکدیگر خواهند پرداخت.

انتهای پیام/ر.ص

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها