0

اخبار FaceBook

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

پاسخ به:اخبار FaceBook
پنج شنبه 24 فروردین 1391  1:04 PM

آسیب پذیری امنیتی در فیس بوك برای اندروید و iOS
 
ایتنا - اگر شما برای ورود به فیس‌بوك از گوشی‌های اندروید، تبلت‌های اندروید، آی‌فون و آی‌پد استفاده كنید، هویت فیس‌بوك شما می‌تواند به سرقت برود.
 
 
آسیب پذیری امنیتی در فیس بوك برای اندروید و iOS


یك آسیب پذیری امنیتی جدید در فیس‌بوك برای اندروید و فیس بوك برای iOS كشف شده است.
این بدان معناست كه اگر شما برای ورود به فیس‌بوك از گوشی‌های اندروید، تبلت‌های اندروید، آی‌فون و آی‌پد استفاده كنید، هویت فیس‌بوك شما می‌تواند به سرقت برود.


به گزارش ایتنا از مرکز ماهر، گارس رایت، توسعه دهنده برنامه‌های بریتانیا و كسی كه این مسئله امنیتی را كشف كرده است می‌گوید: این مسئله برای برنامه‌های بومی فیس‌بوك برای دو پلت‌فرمی كه اعتبارنامه‌های ورودی شما را رمزگذاری نمی‌كند، اتفاق می‌افتد. بدین صورت كه آنها به راحتی می‌توانند به یك اتصال USB وصل شوند یا به احتمال زیاد از طریق برنامه‌های مخرب اقدام می‌كنند.

فیس‌بوك در پاسخ به این مسئله اظهار داشت كه این مشكل تنها بر روی دستگاه‌های jailbroken یا دستگاه‌هایی كه در معرض خطر قرار دارند، اتفاق می‌افتد.

یك سخنگوی فیس‌بوك گفت: فیس‌بوك بر روی iOS و برنامه‌های كاربردی اندروید تنها برای استفاده با سیستم عامل خود كارخانه سازنده ارائه شده‌اند و تنها مواردی آسیب‌پذیر هستند كه سیستم عامل تلفن همراه خود را تغییر داده‌اند یا كنترل و دسترسی دستگاه در اختیار افراد خرابكار قرار گرفته است.
به عنوان مثال، تغییرات غیرمجاز iOS می‌تواند به هكرها اجازه دهد تا اطلاعات شخصی آن‌ها را به سرقت ببرند یا دستگاه آنها را آلوده به ویروس و بدافزار نمایند.
توصیه می‌شود تمامی كاربران برای جلوگیری از ناپایداری برنامه‌های كاربردی یا مسائل امنیتی از تغییر دادن سیستم عامل تلفن همراه خود امتناع كنند.
 

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

تشکرات از این پست
siasport23 ali_kamali
دسترسی سریع به انجمن ها