0

کالبد شکافی گالکسی نوت سامسونگ

 
javid1000
javid1000
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 53859
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

کالبد شکافی گالکسی نوت سامسونگ
سه شنبه 8 فروردین 1391  1:58 AM

 کالبد شکافی گالکسی نوت سامسونگ

گالکسی نوت یکی از محصولات سامسونگ است که توانسته توجه بسیاری از علاقمندان به گوشی های تلفن همراه را به خود جلب نماید . اگر دوست دارید نگاهی به قطعات و اجزا تشکیل دهنده تبلت یا بهتر بگوییم اسمارت فون گالکسی نوت سامسونگ بیاندازید با ما همراه باشید .

 کالبد شکافی گالکسی نوت سامسونگ

۱. قلم مخصوص نوت یا S Pen

واقعا گالکسی نوت بدون S Pen می تواند دستگاه مفیدی باشد ؟ شاید بدون آن یک دستگاه فوق العاده عالی باشد ولی مسلما تجربه برابر با وجود قلم را ندارد . S Pen با استفاده از فن آوری القای الکترومغناطیسی کار می کند و حساسیت فشار آن برابر با استفاده از یک قلم معمولی است .

۲. OCTA /On-Cell TSP AMOLED

صفحه نمایش ۵.۲۹ اینچی اچ دی Super-AMOLED با رزولوشن ۱۲۸۰ در ۸۰۰ که با پانل لمسی (TSP) ترکیب شده است .

۳. Digitizer

این قسمت در واقع در تعامل با قلم کار می کند که تعیین کننده مکان نوک قلم و میزان حساسیت و فشار آن می باشد .

۴. Bracket

قسمت bracket در واقع همان ستون فقرات گالکسی نوت است که برای نگهداری همه قطعات و البته حداکثر استفاده از فضای موجود می باشد .

 کالبد شکافی گالکسی نوت سامسونگ

۵. Main PCB

این قسمت همان مادربرد گالکسی نوت است که بیش از ۱۰۰۰ بخش مختلف برروی آن قرار دارد . در قسمت ۵-۱ بخش هایی مانند Acceleration Sensor که برای تشخیص جهت چرخش دستگاه می باشد ، مثلا در هنگام انجام بازی و یا برای داشتن صفحه ای عریض تر . بخش Gyro Sensor که برای تشخیص حرکت بالا ، پائین و یا حرکت به یک سمت دستگاه می باشد .

Proximity Sensor که برای تشخیص یک شئ که به دستگاه نزدیک میشود استفاده می گردد که برای شرایطی است که شما مشغول انجام کاری هستید و مثلا شما در همان لحظه یک تماس تلفنی را دریافت می کنید ، و شما ناخواسته برروی دکمه جواب دادن کلیک می کنید ، این بخش برای جلوگیری از انجام این کار است . بخش Light Sensor ، که برای تشخیص روشنایی و تنظیم آن قرار داده شده است .

همچنین در این بخش قسمت های Bluetooth ، Wi-Fi و NFC قرار گرفته است . البته در این بخش ، WACOM IC قرار دارد که برای تشخیص حرکت قلم می باشد . بخش های دیگری مانند دوربین جلو ، DMB و GPS نیز در این قسمت قرار دارند .

در قسمت ۵-۲ یا بخش پشت برد اصلی این دستگاه ، حافظه اصلی دستگاه ، چیپ ارتباطی و مدرن LTE ، پروسسور ۲ هسته ای آن و دوربین جلو به همراه فلاش آن قرار گرفته است .

 کالبد شکافی گالکسی نوت سامسونگ

۶. Rear case

بخشی که در آن انواع سیم ها و آنتن ها قرار گرفته است .

۷. Battery Cover

پوشش مربوط به باتری که البته محافظ آنتن NFC نیز می باشد .

مدیریت:تالارهای دانشگاه،دانشجو

مدیریت سابق تالارهای تلفن همراه

صفحه اختصاصی:

civilica.com/p/98085

اولین مدرسه عشق که تأسیس شد  /  درس عشق علی و فاطمه تدریس شد
گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه ازلــی  /  اولـین کلمه که آمـوختند علـی بود علـی

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها