0

همه چیز درمورد بیماری اگزما

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

همه چیز درمورد بیماری اگزما
شنبه 5 فروردین 1391  4:41 PM

 

اگزما یک مشکل پوستی متداول است. اگر شما هم مبتلا به اگزما هستید یا فکر می‌کنید ممکن است این مشکل پوستی را داشته باشید، در زیر آموزش می‌دهیم چطور با آن مقابله کنید.
 
کنار آمدن با اگزما
اگر دچار اگزما هستید یک خبر خوب برایتان داریم: اگزما معمولاً تا 25 سالگی برطرف می‌شود. تا آن زمان می‌تواند با چیزهایی که موجب تحریک و تشدید اگزما می‌شوند آشنا شده و خودتان را از آنها دور نگه دارید. بعنوان مثال، اگر دچار اگزما هستید و نمی‌تواند از برخی لوازم آرایشی استفاده کنید، باید برندهایی را پیدا کنید که حاوی عطر و رنگ نباشند. متخصص پوستتان می‌تواند برندهایی را به شما معرفی کند که پوستتان را اذیت نکند.

نباید به خاطر اگزما اعتمادبه‌نفستان را از دست بدهید و زندگی اجتماعیتان هم نباید به خاطر آن از بین برود. شرکت در فعالیت های فوق‌برنامه راهی عالی برای فراموش کردن خارش اگزما است. اگر یکسری فعالیت‌های خاص اگزمایتان را تشدید می‌کند، مثل فوتبال بازی کردن، فعالیت‌هایی را به دوستانتان پیشنهاد دهید که پوستتان را اذیت نکند.

حتی اگر عرق کردن موجب تشدید اگزمایتان می‌شود، باز هم نباید از ورزش کردن دوری کنید. ورزش راه خوی برای خارج کردم استرس‌هایتان است—فقط با پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا هر ورزش دیگری که پوستتان را زیاد گرم و خشک نکند هم می‌توانید ورزش کنید.
 
منبع: مردمان
 

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها