0

فوت و فن زندگی با فرد شکست خورده در عشق !!

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

فوت و فن زندگی با فرد شکست خورده در عشق !!
یک شنبه 28 اسفند 1390  9:42 AM

 

 
ازدواج به خودی خود فرایند دلهره آوری است اما وقتی قرار باشد با کسی که یک تجربه شکست داشته و نامزدی یا ازدواج ناموفقی را پشت سر گذاشته ازدواج کنید خود به خود مشکلات و مسائل خاصی پیش روی شما قرار می گیرد که تا قبل از این فکرش را نکرده بودید.
 
 
 
 
اگر در چنین موقعیتی قرار گرفته اید، خواندن این راه حل ها می تواند برایتان مفید باشد:
 
1. گذشته را هضم کنید. نادیده گرفتن غم و ترسی که  از فکر ازدواج در دل همسر آینده شما به جا مانده، می تواند زندگی تان را سرد و محافظه کارانه کند. به او اجازه دهید شما را بسنجد، با شما درد دل کند و حتی گاهی به اشتباه قضاوت کند. این صبوری بهترین هدیه ای است که می توانید به او بدهید تا به زندگی برگردد. انکار کردن گذشته فقط باعث می شود او تا آخر عمر در سوگ باقی بماند.
 
2. فکرهای بیمار را از سرتان بیرون کنید. این که آیا همسر یا نامزد سابق طرف مقابلتان بهتر و دوست داشتنی تر از شما بوده، شما را به جایی نمی رساند. به جای آن سعی کنید در نوع خود بهترین باشید و به این فکر کنید که اگر همسر قبلی فرد مورد نظرتان از شما بهتر بود، تا به حال این ازدواج یا نامزدی به سرانجام رسیده بود!
از همان شروع کار حد و مرزهای زندگی مشترکتان را معین کنید اما کاملامهربان، ملایم و با ملاحظه. برای احساساتتان ارزش قائل باشید و وقتی یکی از رفتارهای او که به زندگی گذشته اش مربوط می شود شما را ناراحت می کند، با او درمیان بگذارید
۳٫ زمان بدهید. این که شما به همدیگر علاقمند هستید یا همدیگر را برای زندگی انتخاب کرده اید، باعث نمی شود که همسر آینده تان شکست های زندگی قبلی اش را فراموش کند. کمی به او زمان بدهید تا با تغییرات جدید زندگی اش کنار بیاید. مطمئن باشید به مرور زمان، گذشته او محو می شود و زندگی خوب شما همه کاستی ها را جبران می کند. سخت و ناراحت کننده است اما به درد دل های او گوش دهید تا تخلیه شود. او حالا فقط شما را دارد و از نظر عاطفی به شما تکیه کرده است. بنابراین شنونده خوبی برای دردهای او باشید اما اجازه ندهید این دردها در زندگی تان ماندگار شوند.
 
4. سعی نکنید تمام یادگارهای به جا مانده از ازدواج قبلی را نیست و نابود کنید. به هر حال همسرتان الان شما را انتخاب کرده و بدون شک زندگی عاطفی گذشته دیگر برای او معنایی ندارد. پس به جای حسادت نشان دادن به یادگارهای زندگی قبلی، تلاش برای حذف هر نوع نام و نشان از همسر قبلی او و کارهایی از این دست، خونسرد باشید و اگر چیزی ناراحتتان می کند، با هم درباره آن صحبت کرده و تصمیم بگیرید که چطور از شر این ناراحتی خلاص شوید.
 
5. این همه از شما خواستیم کوتاه بیایید، این بار یک برگ هم به نفع شما رو می کنیم! از همان شروع کار حد و مرزهای زندگی مشترکتان را معین کنید اما کاملامهربان، ملایم و با ملاحظه. برای احساساتتان ارزش قائل باشید و وقتی یکی از رفتارهای او که به زندگی گذشته اش مربوط می شود شما را ناراحت می کند، به او توضیح دهید، با شفافیت احساستان را بگویید و چیزی را که از او می خواهید بیان کنید.
 
 
 
گردآوری و تنظیم توسط: سایت تخصصی و جامع بانوان ایرانی(بانو۱)

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها