0

حمله پليس فرانسه به مخالفان سياست هاي ساركوزي

ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 20214

حمله پليس فرانسه به مخالفان سياست هاي ساركوزي
جمعه 19 اسفند 1390  11:20 PM

پليس ضد شورش فرانسه صدها معترض ضد ساركوزي را سركوب و شماري از معترضان را دستگير كرد.
به گزارش «يورونيوز» همزمان با سفر انتخاباتي «نيكلا ساركوزي» رئيس جمهور فرانسه به مناطق جنوب غربي فرانسه، صدها نفر از مردم و جوانان اين كشور عليه وي و سياست هاي دولت تظاهرات كردند.
براساس تصاوير و گزارش هايي كه منتشر شده، در اين منطقه از فرانسه، علاوه بر ساركوزي، رئيس حزب «يوام پي» نيز براي سخنراني انتخابات رياست جمهوري 2012 حضور داشت.
پليس براي متفرق كردن معترضان از گاز اشك آور و باتوم استفاده كرد.
گزارش دقيقي از شمار بازداشتي ها يا مجروحان احتمالي منتشر نشده است. «ساركوزي» بنا به دلايل مختلف از جمله ناتواني در حل بحران اقتصادي در ميان افكار عمومي مردمش از جايگاه مناسبي برخوردار نيست.
براساس نتايج يك نظرسنجي، نيكلاساركوزي «غيرمردمي ترين» رئيس جمهور در بين پنج كشور اروپايي است.
به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي، نتايج به دست آمده از نظرسنجي مؤسسه «ب و آ» نشان مي دهد، نيكلاساركوزي، رئيس جمهور فرانسه در ميان سران خارج كشور آلمان، اسپانيا، ايتاليا، انگليس و فرانسه، لقب غيرمردمي ترين رئيس جمهور» را به خود اختصاص داده است.
در اين نظرسنجي 33 درصد از رأي دهندگان به ساركوزي رأي مثبت و 58 درصد نيز رأي منفي داده اند.
با توجه به نزديك شدن زمان انتخابات رياست جمهوري در فرانسه و موقعيت مناسب «فرانسوا اولاند»، نامزد سوسياليست هاي فرانسه نسبت به ساركوزي، نتايج اين نظرسنجي مي تواند براي وي نگران كننده باشد.
پيش از اين «استراوس كان»، رئيس پيشين بانك جهاني به عنوان رقيب جدي ساركوزي شناخته مي شد كه طي يك اتفاق مشكوك، به راحتي كنار گذاشته شد.از سوي ديگر خبرگزاري «رويتر» به انتشار اظهارات «ساركوزي» درباره اين انتخابات پرداخت. براساس اين گزارش ساركوزي اعلام كرده كه در صورت شكست در انتخابات 22 آوريل سال جاري از سياست كنار خواهد كشيد!
ساركوزي گفت: با تمام توان براي پيروزي در انتخابات تلاش خواهد كرد اما اگر مردم فرانسه به كس ديگري رأي بدهند، خواست آنها را مي پذيرد.
ساركوزي در عين حال افزود: «اولاند»، مهمترين رقيب انتخاباتي اش فردي «بي تجربه» است و اين بي تجربگي وي را به شدت نسبت به آينده فرانسه نگران مي سازد چرا كه فرانسه اكنون دوران سختي را سپري مي كند.به گزارش مهر، ساركوزي كه در فاصله شش هفته مانده تا انتخابات رياست جمهوري فرانسه با يك شبكه راديويي گفت وگو مي كرد در پاسخ به اين پرسش كه اگر مردم فرانسه وي را براي بار دوم به عنوان رئيس جمهور انتخاب نكنند گفت: اگر مردم فرانسه به من رأي ندهند از سياست كنار مي رود.
وي در ادامه بار ديگر تأكيد كرد: من با قدرت مبارزات انتخاباتي را ادامه مي دهم تا از مردم فرانسه محافظت كرده و آنها را رهبري كنم و كمك كنم تا فرانسه قدرتمندتري شكل بگيرد اما اگر انتخاب مردم فرد ديگري باشد من از قدرت كنار مي روم.
ساركوزي در ادامه درباره نظرسنجي هاي جديد فرانسه كه حكايت از پيروزي اولاند در انتخابات رياست جمهوري دارد گفت: من نگران اين نظرسنجي ها نيستم و يكي از خصوصيات من اين است كه هيچ گاه تسليم نمي شوم.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها