0

کاهش عرضه نفت ایران عامل افزایش قیمت جهانی برای دومین روز متوالی

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

کاهش عرضه نفت ایران عامل افزایش قیمت جهانی برای دومین روز متوالی
پنج شنبه 18 اسفند 1390  10:11 PM

نسخه چاپيارسال به دوستان
بلومبرگ عنوان کرد
کاهش عرضه نفت ایران عامل افزایش قیمت جهانی برای دومین روز متوالی

خبرگزاری فارس: به دنبال ارائه پیشنهاد کنگره برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران و کاهش عرضه نفت ایران در بازارهای جهانی، قیمت نفت برای دومین روز متوالی در نیویورک افزایش یافت.

خبرگزاری فارس: کاهش عرضه نفت ایران عامل افزایش قیمت جهانی برای دومین روز متوالی

به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ، بعد از افزایش ۱.۴ درصدی قیمت نفت در روز گذشته، امروز نیز قیمت نفت 0.4 درصد دیگر افزایش یافت.

کنگره آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه برنامه هسته‌ای ایران پیشنهاد داده است. این درحالیست که میزان انتقال نفت از خلیج فارس از ۴۰۰هزار بشکه به ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

براساس این گزارش، به دنبال افزایش قیمت نفت که از ماه جولای بی سابقه بوده است تقاضا برای بنزین در "اوکلاهاما" و.. کاهش یافت.

"مایکل مک کارتی" مدیرعامل بازارهای استراتژیک CMC در سیدنی گفت: شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد تامین نفت به خاطر تنش پیرامون برنامه هسته‌ای ایران سخت‌تر خواهد شد.

براساس این گزارش، در تابلوی الکترونیک معاملات تجاری نیویورک قیمت نفت خام برای تحویل در ماه آوریل با ۳۷ سنت افزایش به ۱۰۶.۵۳ دلار در هر بشکه افزایش یافت. اما قراردادهای جدید فروش نفت دیروز بشکه‌ای ۱.۴۶ دلار افزایش یافت که بالاترین قیمت از ماه مارس است و نشان می‌دهد قیمت نفت در سال جاری ۷.۷ درصد افزایش یافته است.

قیمت نفت برنت نیز برای تحویل در ماه آوریل با ۳۲ سنت افزایش به ۱۲۴.۴۴ دلار در بازار بورس لندن رسید.

طبق این گزارش، اصلی‌ترین عامل افزایش قیمت نفت نگرانی از تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران و همچنین ترس از وقوع درگیری نظامی در خاورمیانه است.

طبق آمارهای بلومبرگ، ایران دومین تولید کننده بزرگ نفت اوپک است و میزان صادرات نفت این کشور در ماه گذشته به ۳.۴۵ میلیون بشکه نفت در روز رسید که کمترین حد آن از سال ۲۰۰۲ است.

انتهای پیام/م.ص

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها