0

دریافت وام بیشتر خارجی از چاله به چاه افتادن است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دریافت وام بیشتر خارجی از چاله به چاه افتادن است
چهارشنبه 3 اسفند 1390  2:07 PM

نسخه چاپيارسال به دوستان
مردم یونان:
دریافت وام بیشتر خارجی از چاله به چاه افتادن است

خبرگزاری فارس: در حالی که وزرای دارایی اتحادیه اروپا با اعطای وام جدید به یونان موافقت کرده اند بسیاری از مردم این کشور بر این باورند که دریافت وام جدید به معنای از چاله به چاه افتادن یونان خواهد بود.

خبرگزاری فارس: دریافت وام بیشتر خارجی از چاله به چاه افتادن است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی یورو نیوز وزیران دارایی کشورهای عضو یورو پس از بیش از سیزده ساعت مذاکره سحرگاه روز سه شنبه درمورد پرداخت مرحله جدید کمکها به یونان به توافق رسیدند تا در دقیقه نود از ورشکستگی این کشور بحران زده جلوگیری کنند.

ماریا فکتر وزیر دارایی اتریش گفت در این مرحله ما از بخش خصوصی می خواهیم تا توافقی را که پیشنهاد کردیم امضاء کند تا آخر ماه فوریه دولت یونان باید طرح دیگری را نیز به اجرا درآورد.

یونان برای دریافت این وام از یک سو پذیرفته است تا فعالیتهایش تمام مدت از سوی ناظران کمیسیون اروپا کنترل شود و ازسوی دیگر به افتتاح یک حساب در بانک خصوصی تن داده که برای ضمانت واریز سود این وامها و اولویت آن نسبت به دیگرهزینه ها درنظر گرفته شده است.

ژان کلود یانکر رییس گروه اروپا در مورد میزان وام جدید یونان و زمان آن گفت این مرحله از کمکها در حدود صد و سی میلیارد یورو تخمین زده می شود که تا سال 2014 ادامه خواهند داشت. مشارکت بیشتر بخش خصوصی یکی از پیش شرطهای پرداخت این وام صد و سی میلیارد یورویی و یکی از علل طولانی شدن مذاکرات عنوان شده است. مبلغی هنگفت که می تواند در کوتاه مدت و در شرایطی که درست یک ماه دیگر سررسید بخشی ازبدهی های قبلی یونان فرا می رسد برای این کشور چاره ساز باشد ولی به اعتقاد بسیاری از کارشناسان در بلند مدت به بن بست خواهد انجامید.

یونان با بدهی سنگین 350 میلیارد دلاری روبرو است که این رقم معادل 160 درصد تولید ناخالص داخلی است. یونان باید تا سال 2020 میلادی این رقم را به کمتر از 120 درصد کاهش دهد .

انتهای پیام /

 
 
تشکرات از این پست
nikbakht88
دسترسی سریع به انجمن ها