0

سرطان را به عوارض ديابت اضافه كنيد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

سرطان را به عوارض ديابت اضافه كنيد
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:30 AM

ديابت در حال حاضر بعنوان بيماري شناخته شده است كه مي‌تواند علل بروز بسياري از مشكلات و ناراحتي‌هاي ديگر باشد اما شواهد آزمايشگاهي اخير نشان مي‌دهد كه به اين فهرست مي‌توان سرطان را نيز اضافه كرد.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، نتايج يك مطالعه جديد نشان داده است كه زنان مبتلا به ديابت 8 درصد بيشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند در حالي كه در مردان اين رقم به 9 درصد مي‌رسد.

دكتر گابريل لاي، از متخصصان طب پيشگيري از سرطان در انستيتو ملي سرطان آمريكا در اين مطالعه خاطرنشان كرد: علاوه بر افزايش خطر ابتلا به سرطان در افراد ديابتي، احتمال مرگ ناشي از سرطان نيز در اين بيماران بيشتر است به طوري كه اين احتمال در زنان 11 درصد و در مردان تا 17 درصد افزايش پيدا مي‌كند البته در اين مطالعه احتمال سرطان پروستات در مردان، گنجانده نشده است.

به گزارش سايت اينترنتي هلت دي نيوز، دكتر لاي تصريح كرد: به دلايلي كه هنوز معلوم نيست، ديابت در واقع با كاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان ارتباط دارد. در واقع احتمال ابتلا به سرطان پروستات در مردان ديابتي 4 درصد كاهش پيدا مي‌كند. در اين مطالعات آمار مربوط به 295 هزار و 287 مرد و 199 هزار و 665 زن از هشت ايالت مختلف آمريكا بررسي و تجزيه و تحليل شد.

انتهاي پيام

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها