0

نفرات برتر مسابقات علمي هنرستان‌‌ها بدون كنكور به دوره كارداني راه مي‌يابند

 
peyman84
peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم

نفرات برتر مسابقات علمي هنرستان‌‌ها بدون كنكور به دوره كارداني راه مي‌يابند
چهارشنبه 22 تیر 1390  5:29 AM

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، يازدهمين آزمون عملي مرحله كشوري مسابقات علمي ‌ـ كاربردي هنرستان‌هاي كاردانش كه ديروز در استان قزوين آغاز شد، امروز به پايان مي‌رسد و نفرات اول تا سوم با كسب حداقل 70 نمره از 100 نمره به وزارت علوم معرفي مي‌‌شوند تا بدون شركت در كنكور به دوره‌‌هاي كارداني آموزشكده‌ها و مراكز علمي‌ ـ كاربردي راه ‌يابند.

هدف از برپايي اين مسابقات كه نخستين دوره آن در سال 1379 برگزار شده است، ارتقا و بهبود سطح آموزش‌هاي مهارتي، يكسان‌سازي آموزش‌ها در سطح كشور، آشنايي جامعه با توانمندي‌هاي هنرجويان شاخه كاردانش، تنوع رشته‌هاي مهارتي در زمينه‌هاي مختلف، اشاعه‌ فرهنگ كار، كارآفريني و مهارت‌آموزي، شناسايي استعدادهاي هنرجويان و كمك به بروز خلاقيت و نوآوري در آنهاست.

به گزارش مركز اطلا‌ع ‌رساني و روابط‌عمومي وزارت‌ آموزش و پرورش، يازدهمين دوره اين مسابقات ويژه هنرجويان پايه سوم (دختر و پسر) هنرستان‌هاي كاردانش سراسر كشور در سال جهاد اقتصادي در سه زمينه صنعت، خدمات و كشاورزي با ويژگي‌هايي متفاوت با سنوات گذشته برگزار ‌شده است.

براي نخستين بار در اين دوره از مسابقات، 33 عنوان آزمون با بيش از 70 رشته‌ مهارتي فعال شاخه كاردانش در نظر گرفته شده و بيش از 150 هزار هنرجو مشغول به تحصيل پايه سوم را به رقابتي سالم برانگيخته است؛ از اين 33 عنوان آزمون، 12 آزمون به زمينه صنعت، 15 آزمون به زمينه خدمات و 6 آزمون به زمينه كشاورزي اختصاص دارد.

در مرحله كشوري اين دوره از مسابقات، 280 هنرجو (120 پسر و 160 دختر) از استان‌هاي كشور به رقابت مي‌پردازند؛ برگزاري آزمون‌هاي عملي زمينه صنعت اين دوره از مسابقات بر اساس استانداردهاي بين‌المللي تلاش دارد به استانداردهاي المپياد جهاني مهارت نزديك شود و تاكنون اين موفقيت در رشته برق ساختمان حاصل شده است.

نور

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها