0

رژیم های لاغری خودسرانه نگیرید

 
sajad2007
sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9109
محل سکونت : رفسنجان

رژیم های لاغری خودسرانه نگیرید
سه شنبه 21 تیر 1390  12:07 PM

رژیم های لاغری خودسرانه موجب سوخته شدن پروتئین در بدن شده و دردهای عضلانی را به دنبال دارند.
برلیانت بزرگهر مشاور تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: دردهای عضلانی دلایل مختلفی دارند.
وی گفت: ناراحتی های مفاصل از جلمه رماتیسم های مفصلی، پوکی استخوان و نرمی استخوان موجب بروز دردهای عضلانی می شوند.
بزرگمهر با بیان اینکه تغذیه نادرست نیز موجب بروز دردهای عضلانی می شود، تصریح کرد: کمبود برخی از مواد مغذی موجب ایجاد ضعف عضلات می شوند.
وی با بیان اینکه ضعف و عدم استحکام عضلات موجب بروز دردهای عضلات می شود، اظهار داشت: برخی اوقات دردهای عضلانی ناشی از کمبود پروتئین در استفاده از رژیم های غذایی نادرست است.
این مشاور تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی پروتئین در بدنش رشد ترمیم سلول های فرسوده، استحکام و تقویت عضلات است، گفت: رژیم های لاغری خودسرانه موجب سوخت پروتئین دربدن شده و تولید انرژی را به دنبال دارد که این امر موجب می شود تا پروتئین وظیفه اصلی خود را در بدن انجام ندهد.
بزرگمهر تصریح کرد: کمبود برخی ویتامین ها از جمله ویتامین b1 موجب بروز دردهای عصبی شده که این دردهای عصبی دردهای عضلانی را به دنبال دارد.
*انقباض عضلانی از عوامل مهم درد عضلات است
بزرگمهر در ادامه افزود: منیزیم یک ماده معدنی است که با پروتئین ارتباط بسیار نزدیکی دارد و در سنتز پروتئین ها و فعال کردن اسیدهای آمینه نیز موثر است.
وی با بیان اینکه منیزیم موجب انبساط و شل شدن عضلات می شود، گفت: منیزیم یک فاکتور غذایی است که موجب انبساط عضلات شده و کمبود این ماده غذایی انقباض عضلات را به دنبال دارد.
بزرگمهر تصریح کرد: منیزیم در مواد غذایی از جمله مغز دانه ها، حبوبات، غلات با سبوس و سبزیجات وجود دارد؛ بنابراین افرادی که مواد غذایی گیاهی جایگاه بسیار مهمی در تغذیه آنها دارد کمتر به دردهای عضلانی مبتلا می شوند.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها