0

خلاء نقدينگي كشاورزي پر مي‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

خلاء نقدينگي كشاورزي پر مي‌شود
جمعه 6 خرداد 1390  10:44 PM

نسخه چاپي ارسال به دوستان
نماينده مردم اردبيل در مجلس:
خلاء نقدينگي كشاورزي پر مي‌شود

خبرگزاري فارس: نماينده مردم اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس گفت: در برنامه پنجم توسعه و لايحه بودجه 90 با تخصيص اعتباري از صندوق ذخيره ارزي 50 درصد خلاء نقدينگي بخش كشاورزي به تدريج پر مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، قاسم محمدي پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه شهر اردبيل گفت: قانون افزايش بهره‌وري در بخش كشاورزي كه ساليان دراز مورد انتظار كشاورزان بود در مجلس هشتم تدوين شده و در كشور به مرحله اجرا گذاشته مي‌شود.
وي اساس تحول بخش كشاورزي در برنامه پنجم را آب‌محوري اعلام كرد و گفت: در 40 سال گذشته 20 بار خشكسالي در كشور و استان ما رخ داده است كه اين خشكسالي‌ها سالانه 2.5 ميليارد دلار به كشور خسارت وارد مي‌كند.
نماينده مردم اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس افزود: براي جبران اين خسارات طرح‌هاي احيا و توسعه بخش كشاورزي در دولت دهم و با قانونگذاري مناسب مجلس هشتم در دستور كار قرار گرفته تا با تكيه و محوريت آب بتوانيم اين مشكلات را برطرف كنيم.
عضو كميسيون كشاورزي، آب و منابع طبيعي مجلس شوراي اسلامي مكانيزه كردن بخش كشاورزي، تسطيح اراضي، افزايش نقدينگي در بخش كشاورزي، توسعه آبياري مدرن و توجه جدي به واحدهاي فرآوري محصولات كشاورزي را از جمله سياستگذاري‌هاي مناسب در حوزه كشاورزي اعلام نمود و تصريح كرد: هم اكنون در بخش كشاورزي به 35 هزار ميليارد تومان نقدينگي نياز داريم كه اميدواريم خلاء موجود در اين زمينه برطرف شود.
محمدي به سيب‌زميني‌كاران استان نيز در راستاي حل مشكلات به ويژه صادرات و جبران خسارات وارده و تامين نقدينگي قول مساعد داد.
اين مسئول از اصلاح بيمه كشاورزي تا پوشش 114 قلم محصولات زراعي و باغي و دامي خبر داد و خاطرنشان كرد: قبلا اين پوشش مربوط به 90 قلم محصول بوده است.
نماينده مردم اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس با تاكيد بر ضرورت توسعه زيرساخت‌هاي حوزه راه و ارتباطات اذعان داشت: تمام حرف و حديث‌ها در مورد تعلل و تاخير در اجراي راه‌آهن اردبيل ـ مغان شايعه‌اي بيش نيست چرا كه اين طرح در اجرا خدشه‌بردار نيست.
محمدي با بيان اينكه پروژه راه‌آهن اردبيل قبل از مجلس هشتم تنها 12 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است بيان داشت: هم اكنون پيشرفت فيزيكي اين پروژه 75 درصد است.
اين مسئول اتصال راه‌آهن اردبيل به مغان و قفقاز را در توسعه حمل و نقل و رونق اقتصادي منطقه بسيار ضروري اعلام كرد و افزود: مردم استان اردبيل سوت قطار را سال 91 با حركت ترن‌ها خواهند شنيد.
عضو فراكسيون اكثريت مجلس هشتم همچنين يادآور شد: يكي از اصلي‌ترين تهديدات امروز در حوزه بيكاري افزايش بيكاران از مدرك ديپلم به سمت ليسانس است كه اين خود معضلآفرين شده است.
محمدي با بيان اينكه بيش از 55 هزار بيكار در استان اردبيل وجود دارد گفت: تمام همت مسئولان استان حمايت از صنعتگران، كارآفرينان و صاحبان سرمايه و حرف است.
اين نماينده مجلس با اشاره به اينكه بر اساس اصل 44، واگذاري كارها به خود مردم با جديت دنبال مي‌شود تصريح كرد: روانسازي پرداخت تسهيلات بانكي به سرمايه‌گذاران حقيقي، استمهال وام‌ها و واگذاري تسهيلات سرمايه در گردش علي‌رغم نبود صنايع مادر در استان سبب شده است تا جهادگران اين عرصه با قدرت و قوت وارد عرصه رقابت و توليد شوند.
محمدي از راه‌اندازي ستاد احياي صنعت در استان خبر داد و اظهار داشت: با شكل‌گيري اين ستاد برخي از پروژه‌هاي تعطيل شده صنعتي در حال بازگشايي است كه اميدواريم نظام بانكي نيز بيشترين تسهيلات خود را در خط توليد و اشتغال پرداخت كنند.
نماينده مردم اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس مجلس را عصاره اراده و تفكر ملت برشمرد و گفت: مجلس هشتم به عنوان كارآمدترين و كارشناسي‌ترين مجلس ادوار گذشته همواره در خط ولايت بوده و به پايبندي خود به اين خط و سياق افتخار مي‌كند.
محمدي گفت: نمايندگان مجلس هشتم با تصويب قوانين كارآمد درصدد رفع مطالبات اجتماعي بودند و كار جمعي انجام شده در سه سال گذشته نشان مي‌دهد اين مجلس كارآمد و پرتوان بوده است.
وي شكل‌گيري مجمع نمايندگان استان را در خدمت‌رساني بيشتر مثال‌زدني توصيف كرد و افزود: نمايندگان استان با اعتقاد قلبي و حقيقي سعي كردند به خواسته‌هاي مردم گردن نهاده و پيگير مطالبات آنها باشند.
وي با بيان اينكه كميسيون كشاورزي مجلس هشتم نيز در دو سال گذشته كميسيون برتر مجلس بوده است يادآور شد: در ديدار اخير با مقام معظم رهبري مشكلات و معضلات كشاورزان و 6 ميليون توليدكننده اين عرصه به خوبي مطرح شد و رهبر معظم انقلاب نيز بر اهميت بخش كشاورزي به عنوان بخش تامين‌كننده امنيت كشور تاكيد كردند.
محمدي در ادامه به بيداري و رنسانس تحقق يافته در كشورهاي اسلامي اشاره كرد و گفت: امروز اين بيداري شبكه پيچيده صهيونيستي ـ يهودي ـ وهابي را به عنوان شبكه‌هاي مخوف تروريستي به چالش كشيده و عظمت انقلاب اسلامي بيش از گذشته در سايه چنين نهضت‌هايي تبلور يافته است.
وي گفت: دهه چهارم انقلاب به عنوان دهه توسعه و پيشرفت كشور دهه عزت ملت ايران است كه اين ملت با انسجام و آرمان‌خواهي خود تمام سنگرها را فتح خواهد كرد.
انتهاي پيام/ك10

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها