0

مدارس حق دريافت پول ثبت‌نام ندارند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مدارس حق دريافت پول ثبت‌نام ندارند
جمعه 6 خرداد 1390  10:42 PM

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مدير كل آموزش و پرورش استان اردبيل:
مدارس حق دريافت پول ثبت‌نام ندارند

خبرگزاري فارس: مدير كل آموزش و پرورش استان اردبيل گفت: به غير از پول بيمه و كتاب درسي هيچ مدرسه‌اي در استان اردبيل حق دريافت پولي را از اوليا و دانش‌آموزان ندارند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، احمد محمودزاده در جلسه ستاد ثبت‌نام استان اردبيل اظهار داشت: ثبت‌نام دوره ابتدايي به ويژه براي پايه اول از 21 خرداد ماه آغاز مي‌شود و ثبت‌نام در ساير مقاطع نيز از اول تير ماه است.
وي با بيان اينكه هيچ اولياي دانش‌آموزي نيز حق پرداخت كمك هزينه به مدارس را در اين ايام ندارد گفت: چنين دريافت‌هايي در طول سال تحصيلي آن هم به شكل قانوني انجام مي‌شود.
مدير كل آموزش و پرورش استان اردبيل با اشاره به اينكه همه دانش‌آموزان بايد در مهلت مقرر ثبت‌نام شوند خاطرنشان كرد: مدرسه‌اي حق ندارد از ثبت نام دانش‌آموزي خودداري كند و ما در ناحيه يك و دو اردبيل نيز بدون مرزبندي جغرافيايي اجازه ثبت‌نام به تمام دانش‌آموزان را داديم.
محمودزاده زيباسازي محيط مدارس را به مديران مناطق، نواحي و مدارس يادآور شد و اذعان داشت: محيط مدرسه بايد با تجهيزات و امكانات مناسب محيطي شاداب و با نشاط باشد.
وي توجه به جزئيات و زينت دادن مدارس به ويژه ساماندهي تابلوهاي اعلانات را ضروري اعلام و تصريح كرد: با تشكيل ستاد ثبت‌نام در تمامي نواحي و مناطق استان اين ساماندهي به شكل مناسب و آراسته انجام مي‌شود.
اين مسئول خاطرنشان كرد: در كنار توجه به توسعه متوازن تحصيل در دبيرستان‌ها و هنرستان‌ها حداقل در هنرستان‌ها بايد دو كلاس اول متوسطه شكل گيرد.
محمودزاده گفت: در صدور ابلاغ به معلمان به ويژه براي هنرستان‌ها بايد به رفع تبعيض معلمان باتجربه و خبره بين دبيرستان‌ها و هنرستان‌ها خاتمه دهيم و اجازه ندهيم برخي تبعيض‌ها در اين مدارس در صدور ابلاغ براي معلمان آسيب‌آفرين باشد.
وي با بيان اينكه امسال نيز فرزندان فرهنگيان از تخفيف ويژه در ثبت‌نام بهره‌مند مي‌شوند، يادآور شد: مديران مدارس موظف هستند تلفن‌هاي رسيدگي به شكايات را در مدارس نصب كنند تا اگر مراجعه كننده‌اي با مشكل مواجه شد بتواند با تماس تلفني مشكلات خود را برطرف كند.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، دبير شوراي آموزش و پرورش استان اردبيل در ادامه از ادغام نهضت سوادآموزي به عنوان يك معاونت مستقل در اداره كل آموزش و پرورش و شهرستان‌ها خبر داد و افزود: نهضت از اين به بعد با سه درجه تقسيم‌بندي شده به طوري كه استان اردبيل در درجه دوم قرار گرفته است.
محمودزاده با بيان اينكه در اين درجه‌بندي ملاك اصلي ميزان باسوادي و بيسوادي استان‌هاست اضافه كرد: در استان‌هاي درجه دو كه معاونت نهضت راه‌اندازي مي‌شود علاوه بر پست معاونت هشت پست كارشناسي و كارشناس مسئول نيز پيش‌بيني شده است.
وي با بيان اينكه در اكثر مناطق و نواحي استان اردبيل اين معاونت‌ها شكل مي‌گيرد، افزود: با درجه‌بندي جديد نواحي و مناطق آموزش و پرورش استان اردبيل كه براساس ظرفيت دانش‌آموزي رتبه‌بندي شده‌اند ناحيه يك درجه يك، ناحيه دو اردبيل جزو درجه دو، پارس‌آباد درجه سه، مشگين‌شهر درجه چهار، خلخال و گرمي درجه پنج و باقي شهرستان‌ها نيز در درجه شش اين تقسيم‌بندي قرار دارند.
مدير كل آموزش و پرورش استان اردبيل در پايان تاكيد كرد: براساس اين تقسيم‌بندي احكام جديد مديران و روساي آموزش و پرورش نواحي و مناطق استان اردبيل صادر مي‌شود به طوري كه در 10 شهرستان مديريت آموزش و پرورش و در بقيه مناطق و نواحي رئيس آموزش و پرورش عنوان پست سازماني ميباشد.
انتهاي پيام/ص20

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها