0

زندگي 55 درصد پرندگان كشور در آذربايجان غربي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

زندگي 55 درصد پرندگان كشور در آذربايجان غربي
جمعه 6 خرداد 1390  6:03 PM

نسخه چاپي ارسال به دوستان
معاون اداره كل حفاظت از محيط زيست آذربايجان غربي خبر داد؛
زندگي 55 درصد پرندگان كشور در آذربايجان غربي

خبرگزاري فارس: معاون محيط طبيعي اداره كل حفاظت از محيط زيست آذربايجان غربي گفت: 55 درصد پرندگان كشور در زيستگاه‌هاي آذربايجان غربي زندگي مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه حميد رعناقد در همايش تنوع زيستي كه در سالن اجتماعات اداره كل محيط زيست آذربايجان غربي تشكيل شد با اشاره به تنوع زيستي استان اظهار داشت: آذربايجان غربي از تنوع زيستي برخوردار است به طوري‌كه 55 درصد كل پرندگان كشور را در خود جاي داده است.


وي با اشاره به وجود 27.8 درصدي پستانداران در آذربايجان غربي تصريح كرد: اين در حالي است كه از 194 گونه موجود در كشور 54 گونه در آذربايجان غربي است.


اين مسئول تنوع خزندگان كشور را 216 گونه اعلام كرد و افزود: از اين تعداد 59 گونه در استان به حيات خود ادامه مي‌دهند كه اين تعداد تنوع گونه شامل 21.35 درصد از كل خزندگان كشور را شامل مي‌شود.


رعناقد تعداد ماهيان استان را 26 گونه برشمرد و خاطرنشان كرد: 14.9 درصد ماهيان كشور در آب‌هاي آذربايجان غربي هستند و اين در حالي است كه 216 گونه ماهي در سطح كشور وجود دارد.


وي تنوع گياهي استان را 26 گونه عنوان كرد و گفت: 15 درصد گياهان موجود در كشور در آذربايجان غربي مي‌رويند.


اين مسئول با اشاره به ظرفيت‌هاي آذربايجان غربي در زمينه زيست محيطي اظهار داشت: آذربايجان غربي با تنوع اكوسيستمي و داشتن دريا، تالاب، رودخانه، جنگل، كوهستان و دشت داراي تنوع گونه‌اي است.


رعناقد ادامه داد: در سال جاري مناطق زيستي استان افزايش يافته است به طوري‌كه با مديريت خوبي كه داشتيم تعداد مناطق را از چهار منطقه به هفت منطقه رسانده‌ايم.


وي با اشاره به پناهگاه‌ حيات وحش استان گفت: در پارك ملي درياچه اروميه مناطق حفاظت شده داريم.


اين مسئول ادامه داد: مساحت استان در زمينه حيات وحش استاندارد است به طوري‌كه اين ميزان در استان بيش از 15 درصد است كه اين ميزان در سطح كشور 11 درصد است.


انتهاي پيام/ص

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها