0

کمبود ویتامین D در مبتلایان به سرطان پوست

 
A09195384934
A09195384934
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 4056

کمبود ویتامین D در مبتلایان به سرطان پوست
شنبه 31 اردیبهشت 1390  7:23 PM

 بررسی های جدید صورت گرفته توسط محققان دانشگاه استنفورد نشان می دهد که کمبود ویتامین D در افرادی که مستعد مبتلا به سرطان پوست مرتبط با نور آفتاب موسوم به سندروم خال گوشتی هستند، شایع است.

 افرادی که در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست قرار دارند و برای محافظت پوست خود از قرار گرفتن در نور آفتاب پرهیز می کنند، دچار کمبود ویتامین D می شوند.

محققان نیز در مطالعاتی که انجام دادند دریافتند کمبود ویتامین D در افراد مبتلا به سندروم خال گوشتی که نوعی سرطان پوست است، حدود ۳ برابر بیشتر است.

کمبود ویتامین D با افزایش خطر ابتلا به بیماری های خودایمنی، شکستگی ها، سرطان، بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میر ناشی از این مشکلات جسمانی در ارتباط است.

ویتامین D در شیر، کره، تخم مرغ، روغن کبد ماهی و مکمل های ویتامین D وجود دارد ولی در این میان اصلی ترین منبع ویتامین D نور خورشید است.

پزشکان به افرادی که در معرض ابتلا به سرطان پوست قرار دارند توصیه می کنند که از نور آفتاب خود را دور نگه دارند که همین مسئله باعث کمبود ویتامین در بدن آن ها می شود.

محققان در نمونه های خون دوره ای که از ۴۱ نفر از این گونه بیماران انجام دادند به این نتیجه رسیدند که ۲۳ نفر از آن ها (حدود ۵۶ درصد) دچار کمبود ویتامین D هستند.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها