0

خودروهای مورد استفاده برای سرویس مدارس ایمنی لازم را ندارند

 
A09195384934
A09195384934
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 4056

خودروهای مورد استفاده برای سرویس مدارس ایمنی لازم را ندارند
شنبه 31 اردیبهشت 1390  6:29 PM

 سرویس های مدارس به دلیل پایین بودن ایمنی خودروهای مورد استفاده، وضعیت نسبتاً نامطلوبی دارند.

زینت عروجی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: انجمن اولیا و مربیان مدارس با مطالبه قاطعانه خود در زمینه استفاده از خودروهای استاندارد برای سرویس های مدارس نقش بسیار مهمی در تأمین ایمنی آن بر عهده دارد.

وی با اشاره به وضعیت نسبتاً نامطلوب سرویس های مدارس از جهت پایین بودن ایمنی خودروهای مورد استفاده، ادامه داد: انجمن اولیا و مربیان مدارس باید همگام با سایر نهادهای مربوطه از مسئولان بخواهند که برای سرویس های مدارس، خودروهای استاندارد را جایگزین خودروهای غیراستاندارد تولید داخل کنند؛ در غیر این صورت باید هر روز منتظر حادثه ای برای سرویس های مدارس باشیم.

● خودروسازان داخلی باید خودروهای خاص سرویس های مدارس را تولید کنند

معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه خودروسازان داخلی باید خودروهای خاص سرویس های مدارس را تولید کنند، افزود: خودروسازان داخلی در تولید خودرو های خاص برای سرویس های مدارس باید تمام مؤلفه های استاندارد را رعایت کنند تا در آینده با کوچکترین مشکلی، حوادث تلخی اتفاق نیفتد.

عروجی با بیان اینکه در زمینه ساخت خودروهای استاندارد برای سرویس مدارس بسیار عقب هستیم، تصریح کرد: وجود خودروهای استاندارد جهت سرویس مدارس ضرورتی کتمان ناپذیر برای سلامتی دانش آموزان و آرامش خانواده هاست که مسئولان امر برای تولید آن باید هر چه سریعتر اقدامات لازم را انجام دهند.

● بی توجهی مسئولان در زمینه تولید خودروهای استاندارد برای سرویس های مدارس

وی بیان کرد: آموزش و پرورش تاکنون طی چند مرحله از خودروسازان، تولید خودروهای استاندارد را جهت سرویس مدارس مطالبه کرده است که تا این لحظه به دلایل مختلف در این زمینه اقدام شایسته و شایان توجهی صورت نگرفته است.

معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در پایان با اشاره به بی توجهی مسئولان در این زمینه خاطرنشان کرد: مسولان امر باید پاسخگوی بی توجهی خود در امر تولید و استفاده از خودروهای استاندارد جهت سرویس های مدارس باشند چرا که تمام خانواده ها به نوعی با سرویس های مدارس درگیر هستند.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها