0

حل معضل بيكاري نيازمند صنايع مادر است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

حل معضل بيكاري نيازمند صنايع مادر است
جمعه 30 اردیبهشت 1390  10:53 AM

نسخه چاپي ارسال به دوستان
نماينده مردم اردبيل در مجلس:
حل معضل بيكاري نيازمند صنايع مادر است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس شوراي اسلامي حل معضل بيكاري در استان را نيازمند صنايع مكمل و مادر اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، قاسم محمدي پيش از در جلسه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان اردبيل اظهار داشت: در حال حاضر بيكاري محسوس در استان اردبيل وجود دارد كه با هدفگذاري دولت مبني بر ايجاد 2 ميليون و 500 هزار شغل در كشور استان اردبيل نخواهد توانست با اين سياست‌گذاري همسو باشد.
وي دليل اصلي اين مشكل را نبود صنايع مادر، مكمل و تخصصي در استان اردبيل اعلام كرد و افزود: با اين سياست‌گذاري كلان كشور كه بيكاري در آن موج مي‌زند به لحاظ محدوديت منابع مالي استان اردبيل اين همسويي را نخواهد داشت.
وي با تاكيد بر اجراي طرح پايلوت اشتغال در استان اردبيل گفت: دولت براي مهار بيكاري، تا توازن در استان‌ها را برقرار نكند نمي‌تواند اين مشكل را به طور ريشه‌اي حل كند.
نماينده مردم اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: دولت بايد در توزيع كارخانجات و صنايع مادر در اقصي نقاط كشور به طور جدي وارد شود در غير اين صورت با بيان وضعيت ركود صنايع كشاورزي توريست و مضيقه مالي نمي‌توان بر اين مشكلات فايق آمد.
محمدي صرف مداواي مقطعي مشكل كارخانجات را عاملي در حل شدن اين مشكلات ندانست و افزود: با استمهال نمي‌توانيم وضعيت كارخانجات را تغيير داده و از بحران مالي نجات دهيم چرا كه براي مهار بيكاري صنايع بالادستي مادر بايد وارد عمل شود.
اين مسئول گفت: تنها راهكاري كه براي برون رفت از اين بحران وجود دارد اين است كه اشتغالزايي سالانه و مداوم را در كشور عملياتي كنيم و هر سال بر تعداد اشتغال پايدار در كشور افزوده شود.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، عضو كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود به اصلاح قانون بيمه محصولات كشاورزي اشاره كرد و يادآور شد: در حال حاضر با تغيير نام بيمه محصولات كشاورزي به بيمه كشاورزي 114 قلم در اين حوزه اعم از زراعت، باغداري، دامپروري، مرتع‌داري و زنبور داري زير پوشش بيمه قرار گرفته است.
محمدي در پايان به رشد سه برابري منابع بيمه‌اي اشاره كرد و اذعان داشت: در حال حاضر در بودجه يك هزار و 200 ميليارد تومان براي بحث منابع كشاورزي در نظر گرفته شده در حالي كه بيمه كشاورزي در كشور نيازمند 2 هزار و 500 ميليارد تومان است.
انتهاي پيام/ن20

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها