0

عدم تغيير "معلم پايه اول تا سوم دبستاني‌ها " از برنامه‌هاي جديد آموزش و پرورش

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

عدم تغيير "معلم پايه اول تا سوم دبستاني‌ها " از برنامه‌هاي جديد آموزش و پرورش
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  9:50 PM

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مدير كل آموزش و پرورش شهر تهران خبر داد:
عدم تغيير "معلم پايه اول تا سوم دبستاني‌ها " از برنامه‌هاي جديد آموزش و پرورش

خبرگزاري فارس: مديركل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: با تغييراتي كه در سيستم آموزش و پرورش صورت گرفته است، دانش‌آموز از سن 6 سالگي وارد مدرسه شده و كلاس اول، دوم و سوم را با يك معلم مي‌گذراند.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، سيدعلي يزديخواه در آيين تجليل از بازنشستگان فرهنگي آموزش و پرورش شهر تهران كه امروز در تالار دشت بهشت برگزار شد، با تسليت ايام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: امروز گرد هم آمديم تا از زحمات چندين ساله شما معلمان قدرداني كنيم و در اين فضا جا دارد تا يادي كنيم از شهداي فرهنگي شهر تهران كه قريب به 290 شهيد هستند؛ ياد و خاطره شهيد قدمي رئيس اداره آموزش و پرورش منطقه 18 و شهيد سليم جهرمي كه از شهداي حادثه هفتم تير بود را گرامي مي‌داريم و به روح پرفتوح همه اين عزيزان درود مي‌فرستيم.

وي گفت: 5 هزار و 600 مدرسه در شهر تهران وجود دارد كه از اين تعداد حدود 2 هزار مدرسه غير دولتي است؛ يك ميليون و 90 هزار دانش‌آموز در تهران داريم كه از اين تعداد 170 هزار دانش‌آموز در مدارس غير دولتي درس مي‌خوانند همچنين 63 هزار فرهنگي در مدارس دولتي خدمت مي‌كنند كه در استخدام رسمي آموزش و پرورش هستند.

مدير كل آموزش و پرورش شهر تهران اظهار داشت: 71 درصد كادر آموزش و پرورش شهر تهران را زنان تشكيل مي‌دهند و مردان سهم 29 درصدي دارند.

وي با اشاره به تحول بنيادين در سيستم آموزش و پرورش افزود: شيوه آموزش از سنتي به فناوري روز يكي از مهمترين تحولاتي است كه در آموزش و پرورش رخ داده است و هم‌اكنون 400 مدرسه به صورت هوشمند آغاز به فعاليت كردند و از فناوري و تجهيزات روز بهره‌مند هستند.

* هوشمند شدن تمامي مدارس تا سال 92

يزديخواه ادامه داد: فرآيند يادگيري و ياددهي به صورت هوشمند از اقدامات نوين در آموزش و پرورش است كه به دستور و برنامه وزير آموزش و پرورش تا سال 92 بايد تمام مدارس كشور از جمله مدارس شهر تهران به صورت هوشمند به فعاليت خود ادامه دهند.

وي گفت: حدود 380 مدرسه دو نوبته در تهران داريم كه با برنامه‌ريزي‌هايي كه انجام شده است، اميدواريم امسال بتوانيم اين مدارس را به يك نوبته تبديل كنيم.

مدير كل آموزش و پرورش شهر تهران به اتوماسيون اداري در اين اداره كل اشاره كرد و افزود: هم‌اكنون نامه‌ها كه از قبل به صورت فيزيكي ارسال مي‌شد، به شيوه محتواي الكترونيكي به مناطق ارسال مي‌شود و بايد گفت با اجراي اين طرح از بسياري هزينه‌هاي رفت و آمد جلوگيري شده و چرخش كار اداري تسريع شده است.

وي ادامه داد: امسال پوشش فني و حرفه‌اي را در مدارس تهران به 38 درصد رسانديم كه اميدواريم اين رقم را براي سال آينده به 50 درصد افزايش دهيم؛ 40 هزار نيروي جديد در تابستان 89 استخدام شدند كه از اين تعداد 10 هزار نفر نيروي مشاور، 15هزار نفر تربيت‌بدني و 12 هزار نفر نيروهاي فني و حرفه‌اي هستند و الباقي به آموزگار اختصاص داده شده است.

يزديخواه به يكي ديگر از تحولات در آموزش و پرورش اشاره كرد و گفت: با تغييراتي كه در سيستم آموزش و پرورش صورت گرفته است، اميد به رشد بيشتري در نحوه آموزش‌ها داريم؛ دانش‌آموز از سن 6 سالگي وارد مدرسه شده و كلاس اول، دوم و سوم را با يك معلم مي‌گذراند و با اين شيوه معلم در طول اين سه سال مي‌تواند، ضعف‌ها و قوت‌هاي‌ دانش‌آموز خود را بشناسد.

مدير كل آموزش و پرورش شهر تهران به تجهيزات ساخت و ساز در مدارس اشاره كرد و اظهار داشت: بودجه ساخت مدارس در كشور 170 ميليارد تومان بود كه امسال اين اعتبار در بودجه سال 90، به يك‌هزار ميليارد تومان افزايش پيدا كرد يعني به عبارتي اين بودجه 6 - 7 برابر شده است؛ يك‌هزار ميليارد تومان هم از بودجه‌هاي عمراني مربوط به استان‌هاي كشور به آموزش و پرورش اختصاص پيدا كرده است كه جمعاً 2 هزار ميليارد تومان اعتبار مي‌شود؛ در تمامي مناطق تهران مجمع خيرين داريم كه آنها نيز تعهد كردند يك‌هزار ميليارد تومان براي ساخت مدارس كمك كنند و با اين اوصاف ظرف مدت 4 - 5 سال تمامي فضاهاي تخريبي و قديمي مدارس نوسازي خواهد شد.

* توجه دولت و مجلس دغدغه آموزش و پرورش را نسبت به بودجه از بين برده است

يزديخواه نسبت به بودجه آموزش و پرورش اظهار اميدواري كرد و گفت: پيش از اين در آموزش و پرورش با كسري بودجه مواجه بوديم كه اين موضوع را بنده در سال‌هاي 69 تا 76 كه در آموزش و پرورش فعاليت داشتم، تجربه كردم اما خوشبختانه هم‌اكنون ديگر اين نگراني در اين نهاد وجود ندارد و ما شاهد هستيم كه هر كجا آموزش و پرورش با كسري بودجه مواجه مي‌شود، دستور رئيس‌جمهور راهگشا خواهد بود و خوشحاليم از اينكه دولت و مجلس به آموزش و پرورش توجه بسيار دارند.

وي احداث 10 هزار مدرسه قرآني، آموزش شنا به 102 هزار دانش‌آموز و برقراري بيمه‌ طلايي براي معلمان را از ديگر اقدامات اين نهاد براي معلمان و دانش‌آموزان برشمرد.

در بخش ديگري از اين مراسم، جمعي از بازنشستگان آموزش و پرورش شهر تهران سرودي را اجرا كردند و در انتهاي مراسم از سه خواهر فرهنگي بازنشسته بسيجي همچنين 60 نفر از فرهنگيان حوزه اداري آموزش و پرورش شهر تهران كه در 2 سال اخير بازنشسته شدند، تقدير صورت گرفت.
انتهاي پيام/ط

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها