0

افشاي تناقض گويي هاي دولت اوباما درباره نحوه كشتن بن لادن

 
hamed1368104
hamed1368104
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 3294
محل سکونت : بوشهر

افشاي تناقض گويي هاي دولت اوباما درباره نحوه كشتن بن لادن
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  7:57 PM

 
 
افشاي تناقض گويي هاي دولت اوباما درباره نحوه كشتن بن لادن
تهران – روزنامه آمريكايي نيويورك تايمز در گزارشي با مقايسه اخبار رسمي دولت آمريكا در ارتباط با نحوه كشتن سركرده گروهك القاعده ، گفته است كه دولت اوباما درباره عمليات كشتن بن لادن تناقض گويي كرده است.

اين روزنامه روز پنجشنبه نوشت :جزئيات تازه اي كه از عمليات كشتن 'بن لادن'منتشر شد با اطلاعات ارائه شده اوليه مقامات آمريكايي تناقض آشكار دارد.


به نوشته نيويورك تايمز ، اطلاعات تازه به تبادل آتش يك طرفه در اين عمليات دلالت دارد و بر اساس اين تناقض گوييها بود كه 'باراك اوباما' رئيس جمهور آمريكا دستور داد كه تصاوير آن منتشر نشود.


آن طور كه نيويورك تايمز نوشته است محافظان بن لادن هيچ مقاومتي از خود نشان نداده اند و به اين ترتيب معلوم نيست چرا كماندوهايي آمريكايي ، بن لادن را به گفته خودشان ، كشته اند.


دستگيري بن لادن قطعا مي توانست رمزگشاي ماهيت گروهي باشد كه توسط دولت آمريكا ايجاد شد و واشنگتن نيز با كمك همين گروه توانست حمله به چند كشور اسلامي را توجيه كند.


روزنامه آمريكايي نيويورك تايمز در گزارش خود نوشته است اوباما روز چهارشنبه در جلسه توجيهي كه در شوراي جنگ كاخ سفيد تشكيل يافت اعلام كرد كه انتشار تصاوير مربوط به عمليات كشته شدن بن لادن اثر مخرب بر امنيت شهروندان آمريكايي در سراسر جهان دارد و تاثير آن بسيار بيشتر از اثر مثبتش در متقاعد ساختن منكران مرگ بن لادن است.


'جي كارني' سخنگوي كاخ سفيد چهارشنبه شب اعلام كرد كه اوباما بعد از مشورت با مشاوران ارشدش به اين نتيجه گيري رسيد كه به علت انعكاس جهاني مرگ بن لادن ومخاطرات متعاقب آن، دولت امريكا تصميم گرفته است از انتشار عكسها و تصاوير مربوط به اين عمليات جلوگيري نمايد.


به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا، نيويورك تايمز نوشته است : جزئيات جديدي كه از نحوه عمليات منتهي به كشته شدن بن لادن بدست آمده است بازگو مي كند كه اين عمليات بسيار پر اغتشاش و خونين و تبادل آتش دقيقا' يك طرفه ميان تيم 20 نفره كماندوهاي آمريكايي موسوم به 'خوكهاي نيروي دريايي' با تعدادي انگشت شمار از محافظان بن لادن بوده است.


اين روزنامه آمريكايي تصريح كرد: مقامات دولت آمريكا عنوان مي كنند كه تنها تيري كه از ناحيه طرف مقابل كماندوهاي امريكايي شليك شد مربوط به ابتداي عمليات بود يعني زماني كه 'ابو احمد الكويتي' پيك مورد اعتماد بن لادن از پشت در ميهمانخانه كه درمجاورت محل اختفاي بن لادن قرار داشت اقدام به شليك كرد .


بعد از ان كماندوهاي آمريكايي با شليك گلوله كويتي و زني را كه در ميهمانخانه حضور داشت از پاي در آوردند. پس از اين حادثه ديگر هيچ گلوله اي از سوي نيروهاي بن لادن شليك نشد.


به نوشته نيويورك تايمز، اين شرح واقعه مغايرت واضح با خبر رسمي از اين واقعه دارد كه روز سه شنبه از سوي وزارت دفاع آمريكا 'پنتاگون' منتشر شد و 'جي كارني' آن را قرائت كرد.


در اطلاعيه پنتاگون اشاره شده بود كه تيم 'خوكهاي نيروي دريايي' در سراسر زمان عمليات درگير تبادل آتش بوده اند'.


در همين راستا 'لئون پانتا' مدير سازمان ' سيا ' هم روز سه شنبه در مصاحبه با شبكه خبري پي بي اس اعلام كرد كه تيراندازي پراكنده اي در اين عمليات روي داد و آن هنگامي بود كه تيم كماندوهاي امريكايي در حال صعود به طبقه بالاي ساختمان بوده است.


نيويورك تايمز افزوده است: توجيه مقامات آمريكايي در مورد تناقض گوييهايشان در باره چگونگي عمليات مزبور اين است كه ادعا مي كنند كه در ابتدا هنوز گزارش كار تيم انجام دهنده عمليات بدستشان نرسيده بود و بعد از دريافت گزارش و مطالعه دقيق آن اطلاعات اوليه را تصحيح كرده اند.


برپايه اين گزارش،اين مقامات مي افزايند كه نيروي 'عملياتهاي ويژه' به محض انكه وارد ساختمان شده اند هدف گلوله قرار گرفته اند و تصورشان اين بوده كه افرادي مسلح درون خانه وجود دارند.


مقامات آمريكايي شرح ماوقع را اينگونه بيان كرده اند:' هنگامي كه كماندوهاي امريكايي به داخل ساختمان اصلي راه پيدا كردند برادر پيك بن لادن را مشاهده و تصور كردند كه او در حال آماده ساختن خود براي تيراندازي است و به همين علت فورا او را از پاي در آوردند.انها سپس به طبقه دوم ساختمان رفته و در آنجا 'خالد' پسر بن لادن را يافتند كه به سمت آنها حمله ور شد و او را هم سريعا از پاي در آوردند.


هنگامي كه كماندوها به آخرين طبقه ساختمان رسيدند وارد اتاقي شدند كه اسامه بن لادن با يك قبضه اسلحه AK-47 و تفنگ 'ماكاروف' كه به بازوانش بسته شده بود قرار داشت .


آنها با شليك گلوله وي را از پاي در آوردند و زني را هم كه همراهش بود ،كشتند'.


نيويورك تايمز در ادامه نوشته است: در خانه محل اختفاي بن لادن تيم كماندوهاي آمريكايي گنجينه اي از اطلاعات ارزشمند را يافته و قسمتي از آنها راكه شامل حدود 100 درايو CD و DVD ، ديسك كاميپوتر همراه با ده قبضه هارد درايو كامپيوتر و 5 دستگاه كامپيوتر بود همراه خود بردند. همچنين كوهي از اسناد كاغذي هم در خانه موجود بود'.


كاخ سفيد از انتشار جزييات بيشتر راجع به اين عمليات خودداري كرده و مي گويد كه انتشار اين اطلاعات استعداد نظامي براي هدايت عمليات سري در آينده را مخدوش خواهد كرد.


اين روزنامه آمريكايي در ادامه افزوده است:يكي ديگر از دروغهايي كه كاخ سفيد در ابتدا آن را اعلام كرد و سپس ناگزير شد آن را تصحيح كند خبر مربوط به اين است كه بن لادن از همسر خود در اين علميات به عنوان سپر انساني استفاده كرده است .


نيويورك تايمز در گوشه اي ديگر از اين گزارش اشاره مي كند كه اوباما پيش از اين هم در ماه مه 2009 تصميم مشابهي با ممنوعيت انتشار عكسهاي مربوط به شكنجه زندانيان در زندانهاي نظامي آمريكا درعراق و افغانستان اتخاذ كرده بود.


بي ترديد موضوع صحت خبر كشته شدن بن لادن رهبر سركرده گروهك القاعده و يا اينكه او چگونه كشته شده است, اهميت چنداني ندارد بلكه موضوع با اهميت اين است كه آمريكا تاكنون حضور نامشروع هزاران سرباز خود در منطقه را با تلاش براي دستگيري و يا قتل بن لادن توجيه مي كرد و اكنون نيز خود مي گويد كه بن لادن را كشته و در نتيجه جهان انتظار دارد هر چه سريعتر شاهد خروج سربازان اشغالگر از منطقه خاورميانه باشد.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها