0

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمان گفت:

 
hamed1368104
hamed1368104
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 3294
محل سکونت : بوشهر

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمان گفت:
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390  7:24 PM

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمان گفت: جشنواره موسيقي نواحي راه بسيار خوبي براي مقابله با موسيقي مبتذل غربي است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تابع سياست‌هاي حکومتي است.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه کوير، احمد سعيدي، مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان کرمان در نشست خبري با اصحاب رسانه پيرامون هفتمين جشنواره موسيقي نواحي گفت: استان کرمان در باب موسيقي نواحي اقدامات موثري را انجام داده است که جشنواره موسيقي نواحي از ديگر اقدامات است.

 

وي از افتتاحيه اين جشنواره در شب جمعه 23 ارديبهشت ماه خبر داد و افزود: جشنواره موسيقي نواحي استان کرمان به طور همزمان با تهران برگزار خواهد شد که در اين جشنواره ملي 12 گروه از اقصي نقاط کشورو دو گروه مهمان از استان‌هاي ديگر حضور پيدا خواهند کرد تا جشنواره‌اي را ترتيب دهيم که در شان مردم کرمان باشد.

 

سعيدي از راه‌اندازي دبيرخانه دائمي جشنواره در کرمان خبر و ادامه داد: با توجه به پتانسيلي که در کرمان وجود دارد و به نوعي محوريت جنوب شرق کشور را دارد اين دبيرخانه همزمان با جشنواره راه‌اندازي خواهد شد.

 

مدير کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان کرمان بيان کرد: اين جشنواره ارزشمند گام خوبي در گستره ملي خواهد بود که با نهادينه شدن اين جريان در آينده بتوانيم گروه‌هاي بين‌المللي موثري دعوت کنيم.

 

وي اظهار کرد: اين جشنواره از 24 ارديبهشت ماه الي بيست و هشتم خواهد بود که افتتاحيه آن در شب جمعه 23 ارديبهشت ماه است همچنين اجراي برنامه در محل خانه شهر ومحل برگزاري نشست‌ها و کارگروها در تالار عماد پيش‌بيني شده و برخي از گروه‌ها در ميادين و پارک‌ها با برنامه‌هاي شاد و متنوع حضور خواهند داشت.

 

سعيدي تصريح کرد: جشنواره موسيقي نواحي هر روز از ساعت10:30 الي 11:30 صبح و شب‌ها از ساعت 20:30 دقيقه الي21:30 در ميادين و پارک‌ها گروه‌هاي استان به اجراي موسيقي خواهند پرداخت همچنين از ساعت 22 الي 24 در هتل گواشير که محل استقرار گروه‌ها خواد بود نشستي شبانه دارند.

 

سعيدي، مدير کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان کرمان 74 نفر در قالب گروه در خارج از استان و 34 نفر هم استاني خبر داد و گفت: دو شنبه و سه‌شنبه در سالن خانه شهر از ساعت 20 شب بعد از برنامه رسمي قرآن و سرود جمهوري اسلامي گروه ارزوئيه کرمان، اجراي گروه بيدخون بم، اجراي گروه دف نوازان برادران کردستاني، اجراي گروه دف‌نواز ارفع کرماني، سخنراني دبيرجشنواره از تهران، نقاره نوازي توسط گروه امام زاده زيد شهداد، سخنراني استاندار کرمان، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و اجراي گروه نرماشير از برنامه‌هاي اين جشنواره خواهد بود.

 

وي در پايان خاطر نشان کرد: دنياي موسيقي غرب و استکبار که بسيار مبتذل است و دشمن سعي در تبليغ آن دارند اما سياست نظام بر اين است که موسيقي نواحي را در کشور حمايت و تقويت کند.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها