0

اعترافات تروريست سوري درباره كشتن نيروهاي امنيتي و مثله كردن اجساد آنان

ALI_ALI0934
ALI_ALI0934
کاربر طلایی2
تعداد پست ها : 6676

اعترافات تروريست سوري درباره كشتن نيروهاي امنيتي و مثله كردن اجساد آنان
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390  9:03 PM

به گزارش ايرنا، ' ياسر عبدو نابلسي ' متولد سال 1983 ميلادي در منطقه ' نوي ' از توابع درعا در اعترافاتي كه شب گذشته (سه شنبه) از تلويزيون سوريه پخش شد، افزود : در يك مورد ديگر به مقر اطلاعات در اين منطقه حمله كرديم و من يكي از نگهبان آن را كه در پشت بام مستقر بود ، كشتم و نفر دوم نيز كه به مهاجمان تيراندازي مي كرد ، توسط دوستان من مورد هدف قرار گرفته و كشته شد.
وي با اشاره به اين كه براي حمله به اين مقر افراد بيشتري را مسلح كرديم ، ادامه داد: مردم با پتك ديوار مقر اطلاعات را ويران كردند و ساختمان آن را به آتش كشيدند. همچنين يكي از نيروهاي امنيتي داخل آن را ابتدا زخمي و سپس سرش را از تن جدا و يك نفر ديگر را كه غير مسلح و سوار بر ماشين بود ، زخمي كرديم.
نابلسي گفت: 4 نفر ديگر از نيروهاي امنيتي اين مقر را در حالي كه زخمي بودند ، مورد حمله قرار داديم و دو نفر را كشتيم و دو نفر ديگر را به اسارت گرفتيم.
وي ادامه داد: شيخ خميس دستور داد تا دو اسير و سلاح هاي آنان را كه به غنيمت گرفته بوديم ، براي مذاكراه با مقام هاي دولتي نگهداري كنيم .
اين تروريست دستگير شده با اشاره به اين كه يك دو روز پيش از حمله به مقر اطلاعات نزد شيخ خميس در مسجد رفتيم و درباره حمله به آن گفت و گو كرديم ، افزود: شيخ گفت كه ابتدا به نيروهاي آن پيام مي دهيم تا مقر را ترك كنند ، در غير اين صورت به آنان حمله خواهيم كرد و پيش از حمله نظامي به اين مقر نيز همراه با 40 نفر از دوستان با 40خودرو با بنزين درب آن را آتش زديم.
نابلسي با اشاره به اين كه تظاهرات ما در شهر مسلحانه بود ، ادامه داد: من تا كلاس ششم درس خواندم و براي اولين بار به اتهام پخش پول هاي تقلبي به مدت دو سال و نيم ، بار دوم به اتهام اذيت و آزار 50 روز و بار سوم هم به علت ضرب سكه هاي طلاي تقلبي به مدت 3 سال در درعا به زندان محكوم شدم.
وي گفت: سه روز پس از آزادي از زندان توسط پسر عمويم با شيخ 'خميس' و شخصي به نام 'شكري شرف' معروف به 'سبير' براي تظاهرات و اقدامات مسلحانه آشنا شدم و سبير به من 50 هزار ليره (هر ليره برابر با 240 ريال است) براي حمله به مقر اطلاعات منطقه ' نوي ' پرداخت كرد.
وي در ارتباط با ساير اقدامات مسلحانه خود نيز گفت: پس از حمله به مقر اطلاعات مزبور همراه با دوستان به پل شهر ' ازرع ' كه تانك ها و تيربارهاي ارتش مستقر بودند ، رفتيم .
نابلسي گفت: سبير و خالد خرسان به سوي نيروهاي ارتش تيراندازي كردند كه يكي از نيروها با تيربار به ما پاسخ داد و دو نفر از ما كشته شدند و ما مجبور شديم تا اجساد آنان را در خيابان رها و فرار كنيم، چون توان مقابله با آنان را نداشتيم.
اين عضو گروه تروريستي مسلح گفت: افرادي كه از ما حمايت مالي مي كردند ، علاوه بر 50 هزار ليره اوليه ، وعده داده بودند كه تا پايان عمليات 50 هزار ليره ديگر پرداخت خواهند كرد و در صورت معرفي و آوردن نيروي اضافي نيز به ازاء هر نفر 5 هزار ليره پرداخت مي كنند و من 10 نفر را جمع كرده بودم و چيزي از اين بابت پرداخت نشد.
سوريه اخيرا شاهد تظاهرات در برخي شهرها مانند دمشق ، لاذقيه، حمص و درعا به ويژه در روزهاي جمعه و پس از برگزاري نماز جمعه است.
استان درعا مركز آغاز ناآرامي ها در سوريه و كشتن نيروهاي امنيتي و نظامي از اواخر اسفند ماه سال گذشته بوده است.
خاورم 5 **2131**2133 **1436 ** 1506
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30371360
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها