0

دولت بحرين از حوادث منطقه عبرت بگيرد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

دولت بحرين از حوادث منطقه عبرت بگيرد
جمعه 19 فروردین 1390  3:20 PM

خبرگزاري فارس: معاون جامعه و نظام جامعه مدرسين حوزه علميه قم با بيان اينكه سركوب مردم بحرين موجب حفظ منافع آمريكا و صهيونيست‌ها شده است، گفت: دولت بحرين بايد از حوادث منطقه عبرت بگيرد.

آيت‌الله عباس كعبي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با محكوم كردن جنايات بحرين و ديگر كشورهاي اسلامي‌ تصريح كرد: شكل‌گيري نهضت اسلامي مردم بحرين در امتداد حركتي است كه در تونس شروع شده و در مصرو يمن استمرار پيدا كرده است.


وي افزود: مردم بحرين با برگزاري راهپيمايي و اعتراضات مردمي در تلاش هستند تا خواسته‌هاي تاريخي خود را بيان مي‌كنند و اين خواسته‌ها بايد مورد توجه قرار گيرد.


عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم ادامه داد: خواسته‌هاي تاريخي مردم بحرين خواسته‌هاي قانوني، عقلايي، شرعي و منطقي است و در چارچوب خاصي اين مطالبات بيان شده است.* ميثاق ملي بحرين بايد عملي شود


وي گفت: خواسته اول مردم مظلوم بحرين اين است كه ميثاق ملي بحرين كه يك ميثاق قانوني است عملي شود و خواست دوم آنان اين است كه مجلس و پارلمان تشريفاتي نشود و نمايندگان مجلس و پارلمان بحرين حق قانونگذاري جدي داشته باشند.


معاون جامعه و نظام جامعه مدرسين حوزه علميه قم بيان داشت: پياده شدن نظام پارلماني واقعي در بحرين انتظار بالا و غيرعقلايي نيست و نظام پارلماني واقعي كه خواسته مردم بحرين است بايد در اين كشور پياده شود.


وي اضافه كرد: خواست ملت بحرين اين است كه بدون در نظرگرفتن وابستگي نژادي و طايفه‌‌اي، هر شهروند از حقوق و تكاليف متقابل برخوردار باشد و بدون هيچگونه تعصب مذهبي به شهروندان بحريني نگاه شده و با آنان برخورد شود.


آيت‌الله كعبي با بيان اينكه خواسته ديگر ملت بحرين اين است كه مردم بحرين بدون در نظر گرفتن وابستگي محلي و نژادي از انتخابات آزاد برخوردار باشند، تصريح كرد: اين خواسته‌هاي تاريخي با توجه به فضايي كه منطقه ايجاد كرد در قالب راهپيمايي‌ها و تجمعاتي بدون درگيري و در قالب احزاب قانوني به عنوان يك مطالبه ملي و آرام مطرح شد.


وي خاطرنشان كرد: اين خواسته‌هاي تاريخي حتي در چارچوب حفظ نظام موجود مطرح شد ولي دولت بحرين بر خلاف همه عرف‌هاي بين‌المللي و بر خلاف مقررات داخلي خود و با يك سراسيمه بودن و دستپاچگي دست به سركوب وحشيانه مردم كشور خود زد و بدون لحاظ كردن هيچگونه حكمي جان و ملال مردم خود را مباح كرد.


عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم اظهار داشت: دولت بحرين براي اينكه سركوب خود را به اوج برساند حتي ميدان لؤلؤ را تخريب كرد و از كشورهاي هم‌پيمان خود در خليج فارس در قالب پيمان سپر جزيره براي سركوب مردم كشور خود تقاضاي لشكر كشي كرد.* پيمان جزيره براي سركوب ملت‌ها نبوده است


وي گفت: سركوب مردم بحرين موجب حفظ منافع آمريكا و صهونيست‌ها شده است در حالي كه بر اساس همان پيمان سپر جزيره بايد حمايت كشورها از يكديگر، نه براي سركوب ملت‌هاي خود باشد.


آيت‌الله كعبي با اظهار تاسف از تلاش دولت بحرين كه بر خلاف خواسته‌هاي ملت اين كشور عمل مي‌كند، تصريح كرد: دولت بحرين در راستاي خواسته دشنان ملت خود در حال تلاش و حركت است.


وي افزود: دولت بحرين پل‌هاي پشت سرخود را در برابر ملت خود خراب كرد و بايد به فكر دلجويي از ملت خود باشد.


عضو خبرگان رهبري با اشاره به ضرورت حمايت از مسلمان زيرظلم با هر مذهبي در هرگوشه از جهان گفت: وظيفه ملت‌هاي منطقه است كه به حمايت از ملت بحرين برخيزند و به همكاري و حمايت از افكار عمومي مردم بحرين بپردازند.


آيت‌الله كعبي با بيان اينكه حمايت مردم ايران از مردم بحرين حمايت معنوي و سياسي است، تصريح كرد: اين حمايت به معناي مداخله در امور بحرين نيست و حمايت از مردمي مظلوم و گرفتار ظلم است.


وي گفت: اين حمايت نبايد مداخله تلقي شود بلكه مداخله گران آمريكا، صهيونيست‌ها و كساني هستند كه به بهانه پيمان‌هاي نظامي به بحرين وارد مي‌شوند و خواست مردم بحرين را سركوب مي‌كنند.* سركوب مردم بحرين با چراغ سبز آمريكا صورت گرفت


عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم تصريح كرد: سركوب مردم بحرين با چراغ سبز آمريكا و شخص وزير دفاع آمريكا صورت گرفته و شدت پيدا كرده است و مسئول اصلي اين سركوب‌ها استكبار جهاني است و عالمان ديني در كشورهاي مختلف نبايد نسبت به اين مسئله سكوت اختيار كنند.


وي افزود: با اين سركوب‌ها نهضت مردم بحرين خاموش نمي‌شود و بر اساس قاعده پيروزي نهضت خون بر شمشير مردم بحرين پيروز مي‌شوند.


آيت‌الله كعبي با بيان اينكه دولت بحرين بايد از حوادث منطقه عبرت بگيرد، ادامه داد: خيلي‌ها در تلاش براي جلوه كردن نهضت اسلامي مردم بحرين به عنوان يك نهضت شيعي جلوه هستند اما نبايد فراموش شود كه اين خيزش‌ها در امتداد خيزش‌هاي منطقه است.


وي با بيان اينكه دشمنان درصدد ايجاد تفرقه ميان شيعي و سني هستند، گفت: وهابي‌‌هاي افراطي علاوه بر دشمني با شيعيان، دشمن اهل‌سنت و اتحاد ميان اين دو مذهب نيز هستند و اين مداخله وهابي‌هاي افراطي در سركوب ملت بحرين توسط وجدان‌هاي بيدار عالمان روشنفكر شيعي و سني محكوم شده است.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها